Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dôvodov, prečo vyrábať autá na Slovensku, ubúda

23.01.2019, 19:14 | Lukáš Kvašňák | © 2019 News and Media Holding

Názor | Slovensko dlhodobo patrí medzi vychytené adresy pre automobilový priemysel. Tunajšie výrobné závody sa radia medzi najlepšie v rámci svojich koncernov. Dôkazom bol neustály prílev investícií a nových modelov, kontinuálny rast výroby, ako aj príchod štvrtej automobilky Jaguar Land Rover. Mohlo sa zdať, že to tak bude aj naďalej. Lenže situácia sa v posledných rokoch zmenila.

 • Tlačiť
 • 45

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Lukáš Kvašňák small na obtekanie

Počet argumentov, prečo vyrábať autá na Slovensku, sa zužuje. Stávame sa drahým miestom len na výrobu, no na vývoj a inovácie nemáme vytvorené podmienky. To neznamená, že nemajú rásť platy, ale má sa to diať ruka v ruke s rastúcou produktivitou, investíciami do vedy, výskumu a vzdelávania či so zlepšovaním podnikateľského prostredia. Len tak je možné vytvoriť predpoklady na to, aby sa tu udomácnila sofistikovaná produkcia.

V čase hojnosti sa tieto problémy nemuseli zdať také vypuklé. Aktuálna situácia v najväčšej domácej automobilke Volkswagen, o ktorej píšeme v aktuálnom čísle, však ukazuje, že dobré časy nebudú trvať večne.

Pred bratislavskou fabrikou stojí viacero výziev a od toho, ako ich zvládne, bude závisieť aj ďalší osud celého automotive priemyslu v krajine.

Neprehliadnite

Firma je najväčším 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 45

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.