Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prípad Trabelssie: developer, ktorý za posledné roky nič nepostavil

28.01.2019 | Tomáš Vašuta

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

27.01.2019 | Bacil.BA

Hlavne aby to nakoniec neskončilo ako Yosaria Plaza, alias Hirošima v Ružinove...

28.01.2019 | skorodochodca

A kto ho označil za developera?

28.01.2019 | Roman Kanala

Pozrime sa na hypotézu, že to je naozaj len Slotov biely kôň. Okrem akvizícií žiadna aktivita. Darí sa mu len počas Slotovho primátorovania. Kupovanie nehnuteľností sa podobá na legalizáciu niečích príjmov.

Nič z toho nie je v rozpore s hypotézou, že spravuje Slotov majetok.

28.01.2019 | OliWer1

Presne tak to vidím aj ja. Legalizácia nakradnutých peňazí.

28.01.2019 | bluehen

Tento chlapik je uz davno za slotom, stale mu napr mesta/vuc vyplacaju eura za autobusovu dopravu, nebolo pocut o ziadnej snahe skresat ceny za km (radsej zrusia/zredukuju linku). Smutne je (v pripade tesca) ze sa nenasiel vacsi zlodej co by mal o tu lokalitu realny zaujem a nie to len casom niekomu vykseftovat.

28.01.2019 | ivansk

VUCky podpísali dlhoročné zmluvy so SADkami, tá žilinská končí myslím budúci rok, takže na tendrovanie majú dosť času.

28.01.2019 | risototh

Pan Vasuta, tak ako to je?
Plati: "Žilinský rodák..."
Alebo: "Veď keď som prišiel do Žiliny, pridelil mi mestský byt."

28.01.2019 | Tomas V.

Pekný deň, pán Toth,
George Trabelssie sa narodil v Žiline slovenskej mame a sýrskemu otcovi, ktorý študoval v meste. Ako malý chlapec odišiel do Sýrie, ale neskôr sa vrátil do rodného mesta a považuje sa za Slováka.

28.01.2019 | risototh

vdaka

29.01.2019 | benerg

V Žiline mu už patrí skoro celé mesto, skupuje všetko, ale aj stavia, napr. tú opachu v centre mesta Mirage, pri ktorej stavbe skoro spadol kostol a zničili pozostatky žilinského hradu aj s unikátnou studňou, ktorý historici nevedeli dlho lokalizovať. Stavia aj ďalší veľký objekt na mieste bývalej makyty, kde sú problémy so stavebným povolením. Od slotu prevzal aj zrekonštruovaný hotel Diplomat v R. Tepliciach. Nový primátor sa vyhrážal pred voľbami, že s ním urobí poriadok, hlavne s tým parkovaním čo získal za slotu a mestu z neho nič neplatí. Otázne je odkiaľ na to všetko berie peniaze, zrejme niečo od slotu a dosť zo sýrie. Čo na to SIS a finančná polícia ?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.