Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ford Tourneo: Pridanou hodnotou je mobilná kancelária


26.01.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Toto auto si označenie dodávka rozhodne nezaslúži. Dokonca by som ho ani neradil medzi úžitkové modely, hoci v cenníku Forda sa práve tam etabloval.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Tagy

Ford

Podľa mňa je to už na prvý pohľad reprezentatívny osemmiestny van. Na trhu figuruje od roku 2012 a práve absolvoval modernizáciu. Ak tápete, kam ho hierarchicky zaradiť, potom vám pošepkám, že svojím charakterom a rozmermi konkuruje napríklad Mercedesu V-Klasse alebo VW Multivan.

Vyrába sa vo dvoch veľkostných úrovniach a testovaný model je ten väčší (L2) s rázvorom predĺženým na 3 300 mm. Poháňa ho vznetový štvorvalec 2,0 CDTi EcoBlue spriahnutý s manuálnou prevodovkou a strednú úroveň štandardnej výbavy Titanium ešte zhodnocujú dva balíky.

Neprehliadnite

Jeden kompletizuje asistenčné systémy a ten druhý pridáva elektricky ovládané predné sedadlá, kožené čalúnenie, audiosystém ICE 24, zadnú parkovaciu kameru a xenónové svetlomety. Takto sa cenníková cena vyšplhala na 43 912 eur.


Custom ožil

Ak mienim modernizovaný Custom identifikovať zvonka, musím sa mu prizrieť spredu. Vidím predovšetkým novú šesťuholníkovú masku chladiča s piatimi lamelami v chrómovom efekte. Štylisticky ladí s najnovšou fazónou predných partií osobákov značky Ford. Nárazník pod ňou tiež vyznieva ušľachtilejšie ako jeho predchodca.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy Ford

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.