Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Xiaomi Mi Robot Vacuum láka na nízku 
cenu. V čom je háčik?


27.01.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Čínska spoločnosť Xiaomi si urobila aj na slovenskom trhu dobré meno zaujímavými smartfónmi, ktoré lákali nízkou cenou. Postupne sa k nám dostávajú aj ďalšie produkty tohto výrobcu, ktorý to skúša so všetkými možným. Od kolobežky cez čističku vzduchu a laserový projektor až po hrniec na varenie ryže či bezpečnostnú kameru. Ich Mi Robot Vacuum nie je novinka.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika

Enjoy

Novinkou však je, že len niekoľko mesiacov je oficiálne dostupný aj na Slovensku. Dovtedy sa dal objednať len z iných trhov, najčastejšie priamo z Číny. Zo začiatku len s čínsky komunikujúcou aplikáciou a k tomu ešte bolo potrebné dokúpiť európsku koncovku elektrickej zástrčky. Oplatí sa teda tento robotický vysávač za cenu len mierne nad tri stovky?

Zdroj: Xiaomi

Zaujímavé drobnosti


Konštrukčná filozofia ho radí k tým lacnejším modelom na trhu. To znamená pomerne krátku a len jednu gumeno-štetinovú kefu medzi kolieskami a jednoduché vyklápanie horného krytu. Pod ním malý zásobník. Teda na prvý pohľad nič prevratné či exkluzívne. Ale zdanie môže klamať. Presnejšie povedané, v tomto prípade nehovorí celý príbeh.


Neprehliadnite

Balenie je sparťanské. Okrem vysávača, dokovacej stanice s napájacím káblom a akéhosi drobného hrebeňa na čistenie nič ďalšie v škatuli nenájdete. Hneď som sa pozrel na dostupnosť a cenu náhradných dielcov a bol som milo prekvapený. V mnohých obchodoch sa dajú dokúpiť kefy či filtre doslova za pár eur.

Druhú pochvalu si zaslúži

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 9

Rubrika Enjoy

Tagy iRobot, Neato, robotický vysávač, Samsung, test, Xiaomi

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.