Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košický U. S. Steel je najmä dobrý stratég

09.08.2019, 12:00 | Radovan Žuffa | © 2019 News and Media Holding

Názor | U. S. Steel sa opäť ocitol na križovatke. Ako mnohokrát vo svojej histórii. Významný oceliarsky gigant dokáže trhať rekordy v ziskoch v rámci priemyslu, ťahať štatistiky v hospodárení či zlepšovať industriálny imidž Slovenska. Z času na čas však potrebuje zreparovať či zefektívniť svoje miestami stagnujúce podnikanie. Patrí k tým typom firiem, ktoré v ich domovských Spojených štátoch označujú výrazom „too big to fail“. Hoci majú veľký výtlak, keď sa im práve nedarí, nemožno ich nechať v štichu.

 • Tlačiť
 • 14

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Zuffa Radovan komentar 2019

Na pozadí súčasnej oceliarskej recesie v Európe, ktorá vzišla z takej bežnej veci, akou je globálna konkurencia, z rastúcich nákladov energií, ako aj poklesu dopytu, sa košickí oceliari rozhodli prepúšťať zamestnancov.

Aby, podľa vlastných slov, zabezpečili prežitie firmy. Ešte vlani a predvlani pritom dosahovali stámiliónové zisky, dnes vraj nie je z čoho sanovať. A preto žiadajú o pomoc štát. Aj preto, že to nie je ani prvý, ani druhý raz, stojí na mieste otázka, či má byť štát pri akomkoľvek probléme ihneď poruke. Najmä keď ide o súkromnú firmu.

Neprehliadnite

Kedysi, keď si to vtedajšia politika vyžadovala, dotácie pre U. S. Steel podpísal aj expremiér Robert Fico. K dnešnému vývoju sa však vyjadril inak. Pred médiami sa opýtal, či ide o tlak, ktorý vyplýva z objektívnych okolností, alebo je to iba využitie situácie, ako si od štátu opäť niečo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 14

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.