Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štát je odhodlaný odvrátiť oceliarsku krízu v U. S. Steele

09.08.2019 | Radovan Žuffa

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

09.08.2019 | Palmar

"Príčiny krízy v oceliarskom sektore neprišli náhle a nie sú ani prekvapením..." ... ale napriek tomu odborári otravovali vzduch v USS KE so zvyšovaním platov a podobne... Bol to zámer ficoidných odborov, alebo len hlúposť?

09.08.2019 | salamoon

to co si napisal nebol zamer ficoidnych odborov, ale zial len tvoja hlupost.. najvacsi oceliarsky priemysel v EU ma Nemecko, kde su platy nasobne vyssie a ty tu panikaris pre 50e mesacne, pri naraste ziskov v predchadzajucich rokoch.. si normalny ?.. vygoogli si tiez, ake platy maju a zisky mali v posl. rokoch v US Steele v USA a kedy tam naposledy strajkovali..

09.08.2019 | Weinberger Rudolf

Štát SR by radšej mal dat urobiť forezny štátny audit ala kontrolu a to 10 rokov ex post a rozdiel zistený kreativitou účtovných metód EU za hranou zákona a následne "kratenych daňových nedoplatkov" započítať na imaní tejto nezávislej "sro", USSK sro Holandsko, tam "obrali" SK o milióny až miliardy EU. Tato firma je trustholding a správcom je ex partner VSŽ Holding a to cez USS Services Ltd USA a refundovany managment.!

09.08.2019 | Weinberger Rudolf

Nezmysli, Košice USSK sro Holandsko ide ročne na 95-100% svojich "výrobných kapacít" to je pri 40% marži z priemernej realizovanej ceny! Cena je každoročne /-+10pct.a zisk 300-600 million Eur ročne! Ide o čisto špekulácie na získání štátnych subvencii a úľav a pritom je to ekologická bomba na východe Slovenska.

09.08.2019 | Weinberger Rudolf

clo na čínsku oceľ alias ploche valcovane výrobky je v EU cca. 29% a čínske plechy do 12.5 mm sa tu tymto neimportuju!
Co by mali robiť ostatní producenti inych hutnych vyrobkov ktoré maju nižšie cla a su tu importovane?

09.08.2019 | Weinberger Rudolf

Nemecko :Za druhý štvrťrok sa priemyselná produkcia celkovo znížila o 1,8 percenta, čo bolo spôsobené prudkým poklesom výroby kovov, strojov a automobilov.A to je hlavná príčina zníženia odbytu!

09.08.2019 | Staromestsky bonvian

Pan Rudolf, k textu nemam nic, len k forme.
Prosim skuste to nabuduce dat vsetko do jedneho prispevku. Inak vyzerate ako troll progresivneho slovenska.

09.08.2019 | shaggy

Dá sa to povedať aj jednoduchšie - píše ako hlupák.

10.08.2019 | Weinberger Rudolf

USS nie a. s nepreberá právne záväzky tejto firmy na USS Pittsburgh USA, ale je majetkom fondu v Holandsku, cez ktorý sa prerozdeľuje zisk reálneho majiteľa hute, ktorý s ním podpísal Zmluvu a cez VZ akcionárov VSŽ Holding as previedol bez tendra, ceny zadarmo hutnicku časť ktorá tvorila 90%zisku VSŽ Holding a. s!
Ani jeden USD! Prevzaté záväzky 360mil.usd boli z obratoveho kapitálu hutníckej časti VSŽ Oceľ a platba 60 mil USD pre ostatnú časť VSŽ bola zo spoločného podniku od roku 1997 na výrobu pocinu(už vtedy za nefair podmienok a cien vstupov z VSŽ, prečo asi? )
USS samozrejme eviduje "Steel sro" , ako majetok, nakoľko ide o trustholding štruktúru správy.

10.08.2019 | Weinberger Rudolf

U.S. Steel sa pokúšal strašiť s predajom železiarne už v roku 2013. V tom čase zvažovanému odchodu zabránil podpis memoranda o porozumení so Slovenskou republikou.

V ňom sa vláda zaviazala oceliarňam pomôcť pri čerpaní eurofondov vo výške 75,49 milióna eur. Ďalej po dobu 15 rokov bude každý rok vyplácaný príspevok vo výške 14,7 milióna eur na podporu výroby elektrickej energie priamo v závode. Vláda tiež dala spoločnosti zľavu u železničného prepravcu, štátnej spoločnosti Cargo. Američania sa na oplátku zaviazali nepredať U. S. Steel Košice do roku 2018 a tiež nerealizovať žiadne hromadné prepúšťanie.

10.08.2019 | Weinberger Rudolf

Subvencie, úľavy a vratky vs štátny podiel v tejto "netransparentnej sro" v správe partnera USS Services Ltd USA ešte z cias VSŽ - USS sro. (1997-2000) pocin.
Trust
Trust je institut mající v angloamerickém právu kontinuitu po stovky let, původní kořeny spadají do vrcholného období Římské říše. Vlastník ztrácí sepsáním trustové smlouvy a vyčleněním majetku svá vlastnická práva. Vlastnická práva nadále vykonává správce (trustee), podle vůle zakladatele trustu. Majetkem trustu se může stát jakýkoli majetek zakladatele, od hotovosti přes nemovitosti, akcie, až po celé společnosti a majetek nabytý v budoucnu. Správce zajišťuje hospodaření a plnění zakladatelovy vůle. Součástí trustu bývá obvykle určení beneficientů., tedy osob, které mají ze spravovaného majetku prospěch.

Principem trustu je záměrné oddělení majetku od původního vlastníka.
Správce majetku, neboli trustee je fyzická nebo právnická osoba, zpravidla licencovaná k výkonu práv a povinností trusteeho. Postavení trusteeho bývá předmětem poměrně silné regulace. Díky přísným licenčním podmínkám jsou méně pravděpodobné excesy, kdy je majetek zakladatele trustem zneužit nebo vznikne škoda z důvodu nevhodné správy. Při správě většího majetku je často kromě správce stanoven také protektor. Ten nemá v běžné situaci výkonnou funkci. Jeho povinností je dohlížet na to, aby správce správně a za přiměřených nákladů vykonával vůli zakladatele.

Trust jako nástroj ochrany soukromí
Významnou výhodou trustu oproti jiným formám vlastnictví je zajištění robustního soukromí. Zakladatel a beneficienti nebývají odhalováni veřejnosti, ani samotní beneficienti nemusejí mít právo na informaci o zakladateli. Vystavěná bariéra garantuje diskrétní předání majetku i jeho následné užívání. Ve všech veřejně dostupných registrech je jako formální vlastník majetku (nemovité i movité statky, bankovní účty, akcie apod.) uveden trustee.

Zakladatel se v žádných záznamech kromě trustové smlouvy nevyskytuje. Beneficienti jsou známí pouze trusteemu, ostatním institucím nejsou informace poskytovány. Zejména díky těmto vlastnostem a snaze státních orgánů identifikovat veškerý majetek získávají trusty v několika posledních letech značně na popularitě.

10.08.2019 | Jozko Ferko

američania vycicali fabriku na kostnú dreň. Žiadne investície. Investície ak boli tak iba Eurofondy na otázku ekológie. Bleskurýchle udeľovanie eurofondov na eko projekty v desiatkach miliónov eur pod taktovkou Smeru...Môžeme očakávať Zase Nejakú pomoc od ministra Žigu a spol sro...

10.08.2019 | Robert Roobin Semivan

Shaagy je jedno ako "pise", podstatne je co pise..; velmi zaujimave veci, beznemu cloveku isto nepristupne, o ktorých ocividne vie,ten audit by bol zaujimavy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.