Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hudba, filmy a videohry. Streamingové služby menia multimediálny svet

11.08.2019 | Marián Biel

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

11.08.2019 | Lightstyle

Je to celkom pekný článok, kde to len v tích hrách najbližšie 10 ročie absolútne nič zmení.

To štádium má dosť veľký lag, áno predstavovali ho s dosť nízkym, ale to boli prakticky vedľa serveru..

Je to jednoduché, dokým najhrávanejšie hry nepôjdu plynule pre miliónov ľudí tak sa to nebude používať..

Muzika a filmy majú de facto stálu potrebu výkonu alebo pri filmoch raz za čas sa zvýši rozlíšenie.. ale hry neustále inovujú, napríklad minulý rok prišlo raytracing..
Čo to spravilo s výkonom? Rok predtým vydané grafiky vedeli prakticky spustiť hry len po obrázkoch, tohto a minuloročné s touto technológiou dajú ledva 60 fps (grafické karty za cca 1000 eur) pri FHD pričom bez nej 4k na 70-80 FPS..
Nemysliteľné aby to išlo cez streaming a hlavne keď je to multiplayer..

12.08.2019 | Róbert Novák

Pri streamingu hier nie je potrebná výkonná grafika na klientovi , len rýchle pripojenie. Klient len zobrazuje prijaté dáta. Raytracing zaťaží prevádzkovateľa tejto služby.

12.08.2019 | shaggy

Ako píšu nado mnou - nie je problém v grafickom hardvéri, ale v sieťovom.
Ak tvoj počítač zvláda prehrávanie z Netlfixu v 4K, tak je to v princípe to isté, ako hranie hry. Problém s lagmi je ten, že hra musí reagovať na tvoje vstupy, kým sledovanie filmu nie, tam vieš tie dáta poslať dopredu, nacachovať a odstrániť tak drobné výpadky.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.