Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa pripraviť na krízu

19.08.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

14.08.2019 | Ivan475

Veľmi pekný článok, neviem prečo sa nezobrazuje na úvodnej web stránke Trendu..
Plus sa mi po tých odsekoch o tom ako banky nepripustia krízu, až kým už rok nie je jasná, páči na konci názor zástupcu banky, ktorý žiadne obavy z blížiacej sa krízy nemá :D

19.08.2019 | Shemale Veronica Remish

Ivan, článok vyšiel 19.8. a Vy ste naňho reagoval už 14.8. Niečo mi tu nehrá.

19.08.2019 | Ivan475

presne ako som tam písal.. vlavo hore na hlavnej stránke bol článok zverejnený dávno, ale pod ikonkou budúceho čísla, do hlavného feedu sa dostal až teraz.. otázka na trend :)

19.08.2019 | Ronald Ižip

Ivan, Titulkové články zverejňujeme vždy v pondelok ráno, ale možno by stálo za hodno zverejňovať ich už vo štvrtok ráno. Ďakujeme za tip

19.08.2019 | Jaroslav Raztocny

clanok znie v pripade zamestnanca ako podpora predaja poistnych produktov. Hlavne ked si clovek spomenie, na to, ze poistovne patrili tiez v poslednej krize ku strojcom obchodovania s toxickymi derivatmi, resp. ked boli vzate pod ochranu v systeme too big to fail.
interpretacia analyzovanych dat zjavne nepatri do prednosti oboru redaktora, ktory napise toto:
Posledné dáta ukazujú, že finančná situácia mnohých Slovákov sa zhoršuje. Osobné bankroty v máji 2019 zaznamenali historický rekord, keď „skrachovalo“ vyše 1 500 obyvateľov Slovenska.

hm, co tak narast znacny spekulacii s osobnymi bankrotmi, o ktorych sa v etrende pisalo uz v 5/2019?
Zohladnili ste to?

19.08.2019 | Ronald Ižip

(1) Myslíte si, že je na mieste porovnávať medzibankové poistné produkty ako CDO a CDS s poistením fyzickým osôb proti nezamestnanosti? Rozhodne nie. (2) Nárast bankrotov, aj keď môže byť do veľkej miery špekulatívny dosahuje svoje rekordy - zrazu začali ľudia špekulovať viac? Alebo ich k tomu niečo donútilo?

19.08.2019 | Jaroslav Raztocny

Pan Izip, ta posledna otazka (ktoru ste uviedol v odpovedi na moj podnet) je v clanku nezodpovedana, pretoze len konstatujete, ze stupli osobne bankroty. To je ta stratena hodnota. Nepisete preco, neporovnavate chovanie, nepisete - kto su ti, co v maji "vytvorili rekord" - segment, ...
Potom to vyznie ako sprava na radiu Expres. Iba konstatovanie, ktore sa hodilo k vytvoreniu "pocitu z mozneho rizika", co je nastroj predaja poistnych produktov.

19.08.2019 | Ronald Ižip

Rozumiem Vám pán Raztočný. Áno, z mojej strany by to chcelo hlbšiu analýzu. Ďakujem

19.08.2019 | salamoon

nie je nahodou fond poistenia v nezamestnanosti prebytkovy ? preco by sa mal zamestnanec este aj sukromne pripoistit ?

19.08.2019 | Ronald Ižip

Bohužiaľ, nebol priestor sa tomu v článku venovať viac, ale sú tam rozdiely v podmienkach získania, jeho výšky.... Nie každý totižto spĺňa podmienky podpory v nezamestnanosti. Ďakujem, nabudúce to rad bližšie špecifikujeme.

19.08.2019 | salamoon

ak ste absolvent resp. nepracoval/neplatil poistenie posledne obdobie a tym nemate narok na podporu, tak mi logicky vychadza, ze by ste nemali ani na platenie si sukromneho pripoistenia.. cisty korpofasizmus.. ak niekto nema narok na davku v nezamestnanosti a sucasne stat nie je schopny generovat ziadnu pracu na riadnu pracovnu zmlvu, tak davka v hmotnej nudzi by mala pokryvat jeho mandatorne mesacne vydavky.. preco nepokryva ani vydavky na jedlo ?

20.08.2019 | fedormaker

Som veľmi zvedavý, akú finančnú rezervu si vytvorili zodpovední odborárski funkcionári pre svojich členov v tom dlhom čase rastúcich miezd za výdatnej mediálnej prezentácie. Konečne budú mať možnosť reálne ukázať nielen svoju vyjednávaciu politickú činnosť ale aj praktickú stavovskú činnosť.

10.09.2019 | glogol

Co mate furt vsetci s tou krizou ? Nastupi vyssie QE uroky pojdu vsetky do zaporu, budu zaporne hypoteky a ide sa dalej ....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.