Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spotreba na úrovni dieslov. Koľko paliva si pýta hybridné CR-V

17.08.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

SUV sú príliš robustné, príliš vysoké, málo obratné a majú vyššiu spotrebu. Navyše nezapadajú do žiadneho scenára napísaného klimatickou zmenou. Ten totiž nabáda na skromnosť. Trendy však hovoria niečo iné. SUV sa predávajú lepšie ako včera a horšie ako zajtra. Viem prečo. Vyzerajú hodnotne, robustne, odolne a dávajú vodičovi aj posádke väčší pocit bezpečia.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Prispôsobujem sa zatiaľ s jednou výhradou. Hovorím si – keď už SUV, potom so vznetovým motorom. Diesel má vysoký – dole položený krútiaci moment, ľahšie si poradí s vysokou hmotnosťou aj veľkou čelnou plochou SUV. Na základe vlastných skúseností môžem konštatovať, že v reálnej prevádzke má stredné SUV vybavené dieslom zhruba o dva litre nižšiu priemernú spotrebu ako rovnako veľké SUV motorizované „benziniakom“.

Ostávam však optimista a verím, že raz nájdem SUV s dnes čoraz módnejším hybridným pohonom (benzín/elektromotor), ktoré sa v spotrebe paliva v meste aj mimo mesto dieslom aspoň vyrovná. Dnes sa ma o tom pokúša presvedčiť Honda Civic CR-V 2,0 i-MMD 4WD Hybrid.

Prvá bola najkrajšia

Navonok sa mi najviac páčila Honda CR-V prvej generácie. Mala svojsky nevtieravý – tak trochu offroadový charakter a rezervu frajersky zavesenú na zadných dverách. Zároveň šetrila miesto v kufri. Najnovšiu generáciu chápem z hľadiska dizajnu ako evolúciu tej predchádzajúcej. Chýba mi výraznejší štylistický posun od už „opozeraného“ k novému.

Inak povedané, vzhľad už nepatrí k najsilnejším stránkam tejto hondy. Taký je môj názor (pritom napríklad Honda Civic sa mi prenáramne páči). Mám dojem, že až príliš vychádza v ústrety spotrebným nárokom amerických motoristov, ktorí majú k svojmu autu asi taký emocionálny vzťah ako ku chladničke. Väčšie základné rozmery, dlhší rázvor a o 35 mm posunutá svetlá výška však sľubujú posilniť praktickú stránku auta.

Neprehliadnite

Pribudli spínače

Spoza volantu sú moje vizuálne dojmy dosť podobné tým z exteriéru. Konzervatívna fazóna umocnená imitáciou drevených líšt sa tak trochu bije s netradične riešeným stredovým panelom. Jazdu vpred, dozadu, neutrál aj parkovanie v hybride už nerieši páka prevodovky (prevodovka tu absentuje) ale osobitné spínače. Jednoduché a logické, no má to minimálne jednu nevýhodu. Zatiaľ čo s pákou narábam, ani na ňu nemusím pozerať, keď prstom triafam spínače, odvraciam zrak od diania pred autom. Možno by som si časom zvykol, týždeň však nestačil.

Honda CR-V 2,0 i-MMD 4WD HybridZdroj: Honda

Digitálny prístrojový štít v

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.