Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Herné slúchadlá, ktoré na to idú inak

25.08.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Zhodou okolností sa do redakcie takmer v rovnakom čase dostali dvoje káblové slúchadlá primárne k počítaču, ktoré vybočujú z radu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Každé svojím spôsobom. Sú odlišné dizajnom, prístupom k spracovaniu zvuku aj cenou. Spoločné majú to, že hoci sa tvária ako príslušenstvo pre hráčov, v skutočnosti sú veľmi dobrou voľbou aj pre bežných poslucháčov. SteelSeries Arctis Pro + GameDAC je model od renomovanej značky, ktorý do balenia pridal malú zvukovú kartu so zosilňovačom, a zrazu to už nie sú len ďalšie slúchadlá pre hráčov.

Creative SXFI Air C sú zas prvé s integrovanou technológiou SXFI alebo aj Super X-Fi. Mapovaním uší a hlavy vytvárajú personalizovaný priestorový zvuk, ktorý nemá obdobu.

Neprehliadnite

Creative na to ide osobne

Začiatkom roka firma Creative po rokoch vývoja predstavila svoju technológiou Super X-Fi, ktorú nazýva tiež holografické audio. Na prvý pohľad to znie ako marketingová barlička a lesklá nálepka na škatuli, ktorá má nalákať nič nehovoriacim výmyslom. V tomto prípade je to však naozaj fungujúca a unikátna technológia. Veľmi zjednodušene – ide o rozdiel medzi uchom a hlavou každého človeka.

Zdroj: Creative

Stavba týchto orgánov má vplyv na rezonanciu a prenos zvuku. Hlavnou teóriou je, že je neprirodzené tlačiť si zvuk priamo do uší od meničov slúchadiel vzdialených pár centimetrov. Vhodnejšie je počúvať zvuk z profesionálnych reproduktorov. A presne taký pocit má vyvolať SXFI. Bol som zvedavý, čo za čary to urobí.

Prvým krokom je vytvorenie SXFI účtu. Ideálne cez mobilnú aplikáciu, pretože mobil je potom potrebný aj na nasnímanie uší a hlavy. Tieto slúchadlá si totiž vyžadujú doslova odfotografovanie pravého aj ľavého ucha a potom tváre spredu. Je za tým celá veda 3D mapovania a algoritmov používajúcich umelú inteligenciu, ktoré potom vytvoria personalizovaný zvukový obraz pre každého človeka. Celé to zaberie pár minút.

Záleží na rýchlosti internetového pripojenia, pretože výpočty

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Creative, slúchadlá, test

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.