Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto tu vlastne koho poslal do pi..

22.08.2019, 08:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Názor | Kvôli kope peňazí okolo Mariana Kočnera dlho existovala aura akéhosi superinteligentného génia. Bol to omyl.

 • Tlačiť
 • 22

Rubrika

Editoriál

kapitan peter komentar

Marian Kočner nie je obyčajný mafián, ale geniálny podnikateľ, ktorý „v tom vie plávať“. Pred pár rokmi, v časoch, keď sa ešte pravidelne zjavoval v spoločnosti slovenskej smotánky, to bol všeobecne akceptovaný názor. Dnes si to z objektívnych príčin myslí málokto, azda s výnimkou jeho skalných fanúšikov, akými sú internetoví šašovia Martin Daňo či Rudolf Vaský.

M. Kočner však geniálnou supermysľou nikdy nedisponoval. Za súperov si vždy vyberal oveľa slabších protivníkov. No v okamihu, keď sa v súvislosti s desaťmiliónovými zmenkami dostal do konfrontácie so silným americkým súperom, narazil.

Ak by bol M. Kočner skutočne taký prefíkaný, súboj so CME by si dobre premyslel. Ak by mal skutočne geniálnu myseľ, prehodnotil by archivovanie správ, ktoré ho môžu usvedčiť. Alebo by ich zabezpečil poriadnym heslom. Niekto by mohol povedať, že aj to bol úmysel – jeho poistka, aby mohol tlačiť na všetkých zainteresovaných mocných. Nebola.

Neprehliadnite

Svojou naivitou M. Kočner prekvapil dokonca aj prokurátorov, ktorí vyšetrujú vraždu Jána Kuciaka a považujú ho za jej objednávateľa. Čakali totiž, že vrahovia budú profesionáli, ktorí sa medzičasom ukryjú v zahraničí. Nie že ich nájdu v Kolárove.

Na fotke z Kočnerovej jachty je nafukovacia vírivka z výpredaja. To je presne jeho obraz. Trčí mu slama z topánok.

Sú však aj ľudia, ktorí M. Kočnera prekukli už dávnejšie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 22

Rubrika Editoriál

Tagy Marian Kočner, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.