Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanec za Smer si prenajímal kanceláriu od Bödöra

21.08.2019, 08:54 | © 2019 News and Media Holding

Vladimír Matejička zo Smeru patrí medzi nenápadnejších poslancov, v parlamente však pôsobí už od roku 2006. Informácia, že si prenajímal kanceláriu v budove, ktorá patrí Norbertovi Bödörovi, ho prekvapila. Hovorí, že s N. Bödörom sa nepozná a vie o ňom len z novín.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Nitriansky oligarcha Miroslav Bödör aj vďaka lukratívnym zákazkám na stráženie rôznych štátnych budov pre jeho firmu Bonul ročne zarobí desiatky miliónov eur. Jeho syn Norbert sa v posledných rokoch pri podnikaní trochu stiahol z očí, aktuálne figuruje len v troch spoločnostiach, ktoré majú spolu ročné tržby na úrovni okolo milióna eur.

Jednou z firiem, v ktorej je v obchodnom registri zapísaný ako 50-percentný majiteľ a konateľ, je spoločnosť Merus so sídlom v Šali. Vlastní tam bývalú budovu Hydrostavu v centre mesta, ktorá dnes slúži predovšetkým ako kancelárske priestory. Z údajov na stránke Národnej rady (NR) SR vyplýva, že v rokoch 2008 až 2012 firma Merus prenajímala priestory aj poslancovi za Smer-SD Vladimírovi Matejičkovi, ktorý v nich mal zriadenú poslaneckú kanceláriu.

Od Bödöra k daňovým podvodníkom

„Ja ho vôbec nepoznám ani som nevedel, že je majiteľ. Bödöra poznám len z novín,“ reagoval V. Matejička na otázku, ako sa dostal k prenájmu priestorov od N. Bödöra. V júni 2012 sa jeho kancelária presťahovala o niekoľko metrov ďalej, do budovy daňového úradu. Sídli v nej aj okresná organizácia Smeru v Šali, na ktorej čele stojí František Mrázik, poslanecký asistent V. Matejičku. Kancelária Smeru teda slúži aj ako poslanecká kancelária, pričom náklady na ňu poslancom prepláca kancelária NR SR.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.