Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diskrétne rýchle BMW X7. Šokuje prevahou

Najrobustnejší bavorák nesie od svojej vlaňajšej svetovej premiéry typové označenie BMW X7.

24.08.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Toto nové sedemmiestne SUV, vyrábané v americkom Spartanburgu, svojimi základnými rozmermi vrátane veľkosti rázvoru 3 105 mm prekonáva doterajšie limity sériovej produkcie mníchovskej automobilky. Adekvátne k najvyššej triede je vyšperkované pokrokovou technológiou a pozoruhodnou mierou luxusu. Vlastne zákonite – ak má súťažiť v jednej lige s takými matadormi, ako je Audi Q7 či Mercedes-Benz GLS, inej cesty niet.

Testovaný exemplár nesie typové označenie BMW X7 xDrive 40i. To znamená, že ho poháňa radový benzínový šesťvalec 3,0 l a využíva pohon štyroch kolies. Katalógová cena tohto derivátu štartuje na úrovni 85 350 eur, no ďalšia výbava za príplatok ju posúva až na úroveň 113 182 eur.

Z jej položiek vyberám napríklad športovú osemstupňovú automatickú prevodovku, brzdy M, integrálne aktívne riadenie, laserové svetlomety, diaľkovo ovládané parkovanie vozidla, systém Executive Drive Pro s aktívnou stabilizáciou schopný spolupracovať s navigáciou, ďalej zábavný systém Professional vzadu, audio Harman/Kardon Surround Sound, palubnú dosku v koži, ale aj 22-palcové obutie... Skrátka, luxusný obor.

Neprehliadnite

Zjav imperátora

Keď preberám doklady od pracovníka importérskej spoločnosti a pozerám sa na gigantickú masku chladiča, nahlas si položím rečnícku otázku, aká veľká bude asi v nasledujúcej generácii. Nečakám odpoveď, ale dostávam ju plánovite úsmevnú – už budú len ľadvinky, nič viac sa dopredu nezmestí. Asi tak.

Zdroj: BMW

Že by ma fazóna tohto monumentálneho zjavu brala za srdce, to povedať nemôžem. Je to príliš veľké, robustné, márnotratné až fanfarónske, pritom pramálo aerodynamické a až príliš podriadené účelu: podlomiť konkurencii kolená a šokovať prevahou nad drvivou väčšinou toho, čo sa pod pojmom osobný automobil na cestách pohybuje. Tuším, že to funguje. Mám rešpekt.

Mondénna digitalizácia

Na optimálnu polohu za volantom si potrpím, preto sedadlu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Enjoy