Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banky verzus sprostredkovatelia. Hlavne si ich nepohnevať

06.09.2019 | Peter Csernák

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

06.09.2019 | Jaroslav Raztocny

pan Csernak, co bolo cielom tohto clanku?
Ze MLM nerobi predaj zadarmo?
Ze MLM Vam ponukne cokolvek, na com zarobi prave ten MLM (lebo take boli interne metodicke usmernenia)?
Ze poistovne, ale i banky predavaju bonitne rezidencne produkty hlavne cez MLM?

Objavujeme ameriku?
Pre vrtakov: opisujem 80% (ak nie viac) MLMkarov

06.09.2019 | notoricky_abstinent2

Takto. Ten podiel sa zvysuje - ale preco? Odpoved je jednoducha. Preco by som zobral uver priamo od banky, ked mi ponuknu nanajvys rovnake (alebo horsie) podmienky ako mi ponukne napr. OVB-ak?
Nie som blby aby som dal na radu financneho poradcu. Ale ked mu poviem - chcem takyto uver za takychto podmienok a cast provizie, velmi rychlo sa dohodneme... lebo je to obojstranne vyhodne. Banka nech proviziu plati, ked takto nastavila system a vyhovuje jej to.
Dalej, poznam vela "financnych poradcov", ktory jedinu aktivitu ktoru robia je ze svojej rodine obhospodaruju veci ktore beztak potrebuju resp. by ich mali (hypo, poistenie vsakovake - rizikove, PZP, havarijne, domacnosti (nie IZP!!!), DSS, DDP a pod). Nikomu to aktivne neponukaju, len beru proviziu za to co maju a beru len to co sa im oplati. Toto im rocne hodi radovo stovky eur.

06.09.2019 | Adam.SR

"Sprostredkovatelia tvrdia, že výška provízie nie je pre nich rozhodujúca".

Táto veta určite nepotrebuje komentár. Stačí aby bol poradca platený priamo klientom a všetky MLM siete sa rozsypú , ako domček z karát.

06.09.2019 | martin33

Ak by si veriaci platili cirkvi priamo .... dopadlo by to rovnako :-)

06.09.2019 | citatelTrendu

Celý problém je v systéme. Bankám aj poisťovniam vyhovujú makléri miesto aby sa zákonom toto zakázalo a boli len výhradní sprostredkovatelia, t.j. každý by sa špecializoval na produkty svojej fin inštitúcie. Boli by to odborníci buď na produkty poisťovne ktorú zastupujú alebo banky.

Terajší makléri sú "odborníci" na všetko keď idete do hĺbky nevedia nič, lebo sa to obsiahnuť nedá. Za tento bordel ale zodpovedá v plnej miere štát, ktorý síce núti robiť sprostredkovateľov skúšky, realita je ale iná. Ponúka produkty klientom čo sú výhodné pre nich, nie klientov.

Cesta je jediná, návrat späť k špecialistom a zakázať maklérov zastupujúcich viacero značiek. Zvyšok sú omáčky.

06.09.2019 | martin33

Presne naopak. Ak chcem produkt od konkretnej banky, tak sprostredkovatela nepotrebujem. Idem rovno do banky. Hlavnou vyhodou sprostredkovatela by mala byt prave schopnost ponuknut a porovnat produkty od roznych bank.

06.09.2019 | citatelTrendu

Áno, to je teória. Prax je taká že klientovi ponúknu produkt najvýhodnejší pre nich (makléra). Tp je ten problém.

07.09.2019 | martin33

No tak treba zabezpecit, aby teoria bola aplikovana aj do praxe. Napriklad zaviest princip, ze ak ponukne sprostredkovatel klientovi menej vyhodny produkt, moze klient rozdiel od sprostredkovatela vymahat. Kludne aj niekolko rokov po podpise zmluvy.

08.09.2019 | Ujo Jožko

Ja len taká otázka na okraj? Kto sú tí špecialisti?
Lebo kým maklér potrebuje skúšky "teta za okienkom" v banke nie. Keby ľudia vedeli, že jedinou požiadavkou banky na klientského pracovníka je maturita dosť by sa divili. Napríklad osobne poznám VIP osobného bankára v banke za ktorou idú vraj najlepší. Po trojročnom SOU kuchár/čašník, išiel na 2 ročnú nadstavbu na maturitu. To nie je ojedinelí prípad

06.09.2019 | equilibriums

Mne sa najviac páči pri bankách slovný pojem, že "hypotekárny produkt". :D

06.09.2019 | cimro

Spravne-dlhový úpis.

08.09.2019 | playzo

Mna ako bankoveho pracovnika udivuje "vztah" s externymi poradcami.
Velmi zaujamee je vidiet ako makler vybavibklientovi "najvyhodnejsu" hypo. Makler je povinny vratit odmenu ak do roka/roka a pol kloent odide s hypo do inej banky.
A viete na com ryzuju?
Pockaju ten rok/rok a pol a tahaju klienta do inej banky za ucelom uspory.
Zadarmo im tak tecu prach do kapsy. Toto mi ferove nepride.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.