Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvojaký meter na dlžníkov, smola pre poctivcov

10.09.2019, 05:07 | Zuzana Kullová | © 2019 News and Media Holding

Názor | Poctivci sú na chvoste, dlžníci na koni. Takto zjednodušene sa dá komentovať snaha rezortu spravodlivosti pomôcť z dlhov tým dlžníkom, od ktorých exekútor za posledných 18 mesiacov nevymohol aspoň pätnásť eur. Podľa rezortu ide zhruba o 3,7 milióna exekúcií začatých podľa starých pravidiel pred aprílom roku 2017. Málokto sa v exekúcii ocitol bezdôvodne. Niekoľkoeurové položky sa často mesiacmi a rokmi vyšplhali až na tisíce eur.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Názory

Tagy

Názory

Kullova Zuzana komentar 2019

Prvá otázka, ktorá mnohým vŕta v hlave, je – prečo treba staré exekúcie zastaviť práve teraz? Ministerstvo spravodlivosti mohlo zákon predložiť kedykoľvek predtým alebo po ďalších voľbách, ktoré dopadnú ktovieako. Každému je jasné, že ide o politické rozhodnutie.

Je pravda, že ešte počas úradovania bývalej ministerky Lucie Žitňanskej sa hovorilo o exekučnej amnestii, v ktorej by boli po zaplatení istej dlžnej sumy odpustené dlhy voči štátnym inštitúciám. Aby sme boli presní, novoprijatý zákon bude podstatne miernejší. Pri starých exekúciách spred apríla 2017 sa dlžníci dlhov nezbavia, ale „ušetria“ na exekučných trovách.

Neprehliadnite

Odbremeniť súdy, pomôcť

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Názory

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.