Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekológia v hoteloch dostala turistického Oscara

Koncept ekologických hotelov rozpracovala v Nemecku najviac spoločnosť Explorer Hotels Entwicklungs, ktorá vlastní a prevádzkuje osem hotelov v Nemecku a Rakúsku. Dostala zaň aj nemeckého Oscara v turizme, Nemeckú turistickú cenu, ktorá je najvyšším ocenením v turistickej brandži.

11.09.2019, 05:07 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Firma stavala všetky hotely na zelenej lúke a ide o prvé certifikované pasívne hotelové budovy v Európe. Princípy fungovania hotelov vysvetlila na tohtoročnej TREND konferencii Horeca Manažment spolumajiteľka spoločnosti Katja Leveringhausová. Slovenských hotelierov mnohými vecami prekvapila.

Termoska za jedenásť miliónov

Explorer hotely sú postavené tak, aby sa energetické straty čo najviac minimalizovali. Majú napríklad špeciálnu izoláciu stien a strechy, trojité okná či osobitnú ventiláciu, takže pôsobia v podstate ako termoska. V zime nepotrebujú dodatočné vykurovanie a v lete klimatizáciu. Náklady na výstavbu každého hotela sa pohybujú medzi desiatimi a jedenástimi miliónmi eur.

„Tepelnú energiu získavame zo slnečného žiarenia, ale aj zo zdrojov, ktoré by bežnému smrteľníkovi nezišli na um. Trebárs z ľudského tepla hostí, ale aj z elektrických prístrojov, napríklad hriankovačov,“ vysvetľovala K. Leveringhausová. Vlastnú elektrinu získavajú zo slnka a dávajú si dodávať elektrinu z bioplynu. Aj tá je stopercentne CO2 neutrálna.

Neprehliadnite

Oproti bežným hotelom podobnej veľkosti ušetria celkovo 70 percent energie, pričom na kúrenie až 85 percent energie a 60 percent elektrickej energie.

Využívajú všetkých naokolo

K ekologickému konceptu hotela patrí aj nákupná

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy ekológia, Explorer Hotels, Nemecko, turistický 0scar

Diskusia (0 reakcií)