Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krach obchodného reťazca. A čo bude ďalej

Jednej z najväčších spoločností private equity a rozvojového kapitálu v Poľsku Enterprise Investors nevyšla investícia do potravín CBA Slovakia. Koncom augusta podalo predstavenstvo spoločnosti návrh na konkurz. Nepomohla modernizácia ani „uletený“ rebranding. Poliaci sa podľa všetkého snažili o prudkú expanziu aj za cenu neefektívnych riešení.

05.09.2019, 07:00 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 6

„Vzhľadom na to, že spoločnosť Potraviny Kačka podľa zákona spĺňa podmienky na vyhlásenie konkurzu, a najmä vzhľadom na významné obmedzenie disponovania s účtami tejto spoločnosti bankou, podalo predstavenstvo firmy 30. augusta 2019 návrh na konkurz,“ uviedol v piatok generálny riaditeľ Kačky Wiesław Chlebuś.

Do rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu má obchodný reťazec záujem pokračovať v štandardnej prevádzkovej činnosti a mať predajne otvorené čo najdlhšie. Ešte dva dni predtým hovoril W. Chlebuś o tom, že ekonomická situácia je zložitá, vedú rozhovory s financujúcou bankou a hľadajú nového investora.

Vyplatila ľuďom mzdy?

O tom, že poľská Enterprise Investors nezvláda postaviť sieť potravín na nohy, sa hovorilo už dlhšie. Poukazovali na to nespokojní zamestnanci aj prázdne pulty. V polovici augusta priniesli Hospodárske noviny informáciu o tom, že v posledných štyroch až piatich mesiacoch meškala výplata zamestnancov jednej z prevádzok v Banskobystrickom kraji.

Neprehliadnite

Aj keď v piatok tesne pred oznámením o konkurze boli potraviny Kačka v Bratislave relatívne plné, fotografie z médií z polovice augusta ukazovali regále mimobratislavskej prevádzky, ktoré vyzerali ako vykradnuté. Prázdne miesta bolo vidno medzi základnými potravinami, ako sú syry či ovocné nápoje.

„Kvalitatívny posun v predajniach siete Kačka potrvá zhruba dva až tri roky.“ 

Maloobchodná sieť vtedy argumentovala tým, že musela

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Rubrika Podnikanie

Tagy CBA