Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bohatstvo obcí sa dá merať, je však relatívne

16.09.2019 | Jozef Ryník

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

16.09.2019 | citatelTrendu

Čo je bohatá obec je veľmi diskutabilné. Napr. v Bratislave jednoznačne je bohatšia DNV ako Devín, ktorá je síce známa obyvateľstvom s vyššími príjmami, ale na rozdiel od DNV keďže je dlhodobo v konkurze nemá na rozvoj obce. Dokonca tam už zavreli aj posledné potraviny v garáži, takže obyvatelia musia nakupovať v okolitých MČ (v kombinácii s neschopnou starostkou je Devín kvalitou života v r***).

Ak ale berieme do úvahy prírodné bohatstvo, vyhráva MČ Devín, lebo má NKP Hrad Devín. Bohatstvo obce je súčet prírodných, kutúrnych a historických bohatstiev ale aj kombinácia služieb ktoré svojim občanom ponúka.

16.09.2019 | shaggy

Ako súvisí to, či tam sú fungujúce potraviny s tým, aká je obec bohatá?
Ak ľudia celé dni žijú v "meste", pracujú tam, nakupujú tam a v Devíne iba prespávajú, tak sa žiadne potraviny neuživia.

16.09.2019 | citatelTrendu

Samozrejme že to s tým súvisí. Ak by mala dostatok zdrojov, mohla by podporiť vlastný obchod napr. za 1 € nájomné.- To správca konkurzu nedovolí, lebo to nie rentabilné. A pokiaľ ide o potraviny, čo dôchodci? Raz budeš aj ty starý, potom pochopíš zmysel potravín v pešej dostupnosti.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.