Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O čo je Fico lepší od Rómov?

12.09.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

12.09.2019 | Európan

1. Žiadny cigáň neurobí 1000 klikov.
2. Poctivo si, oproti cigáňom, platí podnájom.
3. Neberie sociálne dávky.
4. Nekupuje a "neužíva" toluén.
5. Pracuje.
6. Dodržiava správnu životosprávu.
7. Nekradne v obchodoch.
8. Neprepadáva starenky a nekradne im kabelky.
9. Na oknách má záclony.
10.Má (zatiaľ) čistý register trestov.

12.09.2019 | Balt

Keď zoberiem rómsku rodinu proti sebe, tak aj tí pracujú, neužívajú toluén a od Mr. Fica ani alkohol, nekradnú kabelky a majú záclony.

12.09.2019 | @@@

ved riešenie je jednoduche na slovensku je cca 400tisic romov v ba žije niečo cez 400tisic ludi každy z nich si k sebe domov zoberie jedneho a bude na neho dohliadať a starať aby bol čestny poctivy pracujuci (niekrory už všetko toto spnaniu takže nebude s nimi problem )....čiže presne to čo chcete vidieť

a problem vyriešeni ....

a aj ba si splni sen o milionovom meste lebo počet obyvatelov sa zdvojnasobi a budu už bližšie k tomu milionu a možu začať stavať aj metro po ktorom tolko tužia .....čiže vyrieši sa tym viac problemov

13.09.2019 | alf1

riesenie je este jednoduchsie. preco by si ich mal chovat ty doma?
tato vlada a jej socprc viagrovy kudr. minizder opakovane tvrdi, ze je tu volnych 100 tisic pracovnych miest = neexistuje dovod, aby sa niekomu vyplacali davky za nepracovanie. v drvivej vacsine su to miesta bez potreby specialnej kvalifikacie - pasy ci lopaty. okrem toho nam sem tato vlada doteraz natahala 70 tisic imigrantov z ukrajiny, srbska ci rumunska, nezriedka kolegov nasich blondiakov, len z rumunskych osad. s tou istou "kvalifikaciou", aku maju nasi blondiaci, navyse nerozumeju rec.
oni to maju blizsie na pracovisko, ako nasi blondiaci z vychodu? ak vlada navyse stovkami milionov z nasich dani dotuje imigrantom pracovne miesta, napriklad "stimulmi" pre ich zamestnavatelov. plus priamymi dotaciami platov ukrajincov napr. v bani v handlovej. na ktore sa povinne skladame vo fakturach za elektrinu, kazda rodina. vo vyske 115 milionov eur rocne, z coho im vyplatia 50 milionov a ostatne idu zrejme do alobalu.
a nikto si nemusi brat do obyvacky nikoho na dotovanie, vsetci sa predsa mozu zamestnat a pracovat. preco tato vlada dotuje cez davky taketo povalovanie zdravych a mocnych ludi, ked predsa mozu pracovat a zit z vyplaty? lebo solidoriti...?

13.09.2019 | Marek111

maly detial k tejto uvahe
- nezamestnani nie su iba romovia
- volne miesta su z pravidla v regionoch, kde je vysoka zamestnanost a najviac nezamestnanych je v regionoch, kde nie je praca.
- velka cast romov pracuje (neviem dohladat zdroj, ale bolo to cez 50%).
- romom by sme museli v prvom rade umoznit pracovat (MPSVR robilo studiu, ktora potvrdila, ze zamestnavatelia odmietaju zamestnat aj kvalifikovanych romov a vyraduju ich uz podla priezviska)

13.09.2019 | alf1

pytam sa, ci su tie regiony dalej ako srbsko, rumunsko ci ukrajina. a co brani statu sriadit si socialne podniky - trebars stavebne a pridelovat im statne zakazky? lacno, bez zisku. a stat ich moze zamestnat vsetkych. ci nie?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.