Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Život ako v pralese. Vitajte na severovýchode Slovenska

18.09.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

18.09.2019 | Runforfun

Rúbanie prinesie možno 15 prac miest a rpofit pre pár jedincov. Zostarnutí Urbárnici dostanú tak ako v našom meste raz za rok igelitku s klobásou a 40EUR. POstaviť urbárnicku ubytovňu a reštiku tak ako na ORaviciach, dať ľuˇom služby, vodiť ich po horách by generovalo viac a kvalitnejších a udržateľných prac miest ako rúbanie.

18.09.2019 | Runforfun

Prešiel som pár rezervácií na Vihorlate aj v poloninách...no bomba..len neviem z toho urobiť kšeft. NA Morskom oku to je paráda..sromy hrubé, romatika, pekný chodník, hore na hrebeni na Sn kameň pôvodny les. V poloninách stačí pochopiť že prevedenie turistov a ukázanie im zubra je pohodlnejšie a lepšie zaplatené ako rizikové rúbanie lesa. K tomu ubytko, strava, zábava a ľuaid prídu. Príklad z Pienin.. dedina zabudnutá nič..starosta vybavil aktivačné práce, zavolal bikárov navrhli traily, ženy 60 ročné kopali trialy v lese ..neuveruteľné...a po dvoch rokoch zrazu toľko turistov že vznikajú ubytká v súkromí, penzion, zrazu aj krčma aj obchod majú klientov...Nehovorím že v Poloninách treba stavať traily...tam je iný ťahák, príroda.

18.09.2019 | bluehen

Napr v podbanskom sa ani neunuvaju skryvat sa - distribucny sklad si spravia rovno pri hlavnej ceste statna sprava je nasa mame vas na haku

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.