Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kašľať na nebankovky, investovať sa oplatí do autobusov

24.09.2019, 19:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Názor | Nastavenie fungovania MHD v Martine a okolí ukazuje dve veci. Buď boli ľudia, ktorí to celé dohodli, kúpení, alebo sú takí nekompetentní, že by im mali vziať aj preukaz do knižnice.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Názory

kapitan peter komentar

Dnešok odvážnym investorom veľmi nepraje. Veľmi nízke a v mnohých prípadoch záporné úroky nútia ľudí pokukovať po nových a originálnych možnostiach, ako peniaze zhodnotiť.

Príbeh mestskej hromadnej dopravy v Martine ukazuje, že práve prevádzkovanie MHD môže byť skvelou a bezpečnou biznisovou príležitosťou. Človek totiž dostane od objednávateľa zmluvu na desať až pätnásť rokov, kompenzáciu straty a dokonca prísľub primeraného zisku.

Nie je to nelegálne. Naopak, často je to jediný spôsob, ako nenechať mnohé obce úplne odrezané od sveta. No aj v rámci týchto služieb vo verejnom záujme by malo platiť, že samosprávne peniaze sa nebudú rozhadzovať. Ak na to nemá chuť prevádzkovateľ, malo by si to ustrážiť aspoň mesto.

Neprehliadnite

Ale to, čo sa udialo s autobusovou stanicou vo Vrútkach, naznačuje, že niektorí ľudia z bývalého vedenia mesta majú hlavu len na to, aby mali na čom nosiť klobúk. Všetko sa začalo pred pätnástimi rokmi, keď Vrútkam pripadol neférovo vysoký podiel na dotovaní MHD a mesto ho nevládalo platiť. Prečo to vtedajší primátor Ľubomír Bernát dopustil, zostáva záhadou.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Názory

Tagy autobusy, biznis, Názory, Trabelssie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.