Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Outlety zažívajú vrchol. Prečo sú Voderady výnimka

Medzi Bratislavou a Trnavou, kúsok od diaľnice D1, leží vyprázdnený areál s obchodnými prevádzkami s celkovou nákupnou plochou takmer 16-tisíc štvorcových metrov. Na 1 500 parkovacích miestach už mesiace nestálo žiadne auto. Projekt prvého slovenského outletu, ktorý mal byť lokálnou obdobou rakúskeho Parndorfu, nevyšiel.

21.09.2019, 19:00 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 13

Po piatich turbulentných rokoch fungovania sa tento obrovský priestor s vybudovanou infraštruktúrou nedokázal predať ani v dvakrát opakovanej dražbe. Teraz sa čaká na tretie kolo dražby, ktoré bude 9. októbra. Vyvolávacia cena opäť rapídne padla – na šesť miliónov eur. Nájsť záujemcu nepomohlo urýchliť ani to, že v predošlom kole klesla cena na sedem miliónov eur oproti pôvodným desiatim z prvého kola.

Cena padla na polovicu

Šesť miliónov eur je zhruba polovica sumy, o ktorej sa hovorilo takmer pred rokom. Vtedy išlo o deklarovanú hodnotu celého komplexu. Vyplývala zo súpisu majetku, ktorý vyhotovil správca. Podľa neho mal celý areál vrátane deviatich pozemkov pod centrom hodnotu vyše 12 miliónov eur. Hnuteľný majetok znalec ocenil na necelých 70-tisíc eur. Peňažné pohľadávky z účtu vtedy dosiahli výšku takmer 380-tisíc eur.

Neprehliadnite

Neskorší oficiálny posudok, ktorý vypracoval v máji tohto roka nezávislý znalec, odhaduje aktuálnu hodnotu komplexu na nižšej úrovni – 9,96 milióna eur. Rozdiel medzi odhadmi mohol spôsobiť odlišný spôsob výpočtov. Len samotné pozemky majú podľa znalca v májovom posudku hodnotu 3,3 milióna eur. Ich celková rozloha je viac ako 109-tisíc štvorcových metrov. Aktuálna vyvolávacia cena šesť miliónov eur je zároveň pätina sumy, ktorú po dokončení prezentoval developer pri vlastnom odhade hodnoty celého komplexu. Ten si ho sám „ocenil“ na 30,5 milióna eur.

V projekte má peniaze VÚB

Podľa dražobníka sú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Rubrika Podnikanie

Tagy outlet, Parndorf, Voderady