Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rekreačné poukazy tlačia firmy k múru

25.09.2019, 05:30 | Zuzana Kullová | © 2019 News and Media Holding

Zaviesť rekreačné poukazy pre zamestnancov aj vo firmách, ktoré majú 49 a menej zamestnancov. Slovenská národná strana presadzuje, aby na ne od januára 2021 povinne mali nárok všetci. Ak návrh prejde do praxe, dotkne sa to aj hotela Flóra v Trenčianskych Tepliciach.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Ekonomika

Ako pre TREND prezrádza jeho riaditeľ Miroslav Godál, hotel patrí medzi menšie ubytovacie zariadenia a zamestnáva 42 ľudí. „Som zástancom toho, aby takéto poukazy boli dobrovoľné. Keď nás štát k niečomu núti, nevytvára to zdravé podnikateľské prostredie,“ dodáva M. Godál.

Podotýka, že už teraz je finančná záťaž firiem príliš vysoká – rôzne príplatky, zvyšovanie minimálnej mzdy a navyše uvedený príspevok. „Dobrá vec však je, že ľudia môžu využiť pobyt na Slovensku a podporiť tak slovenský trh,“ objasňuje riaditeľ.

Neprehliadnite

Dovolenkujeme častejšie

Pre zamestnancov je takýto príjem oslobodený od daní i odvodov. Z oprávnených výdavkov do päťsto eur ročne zamestnávatelia preplatia 55 percent zo sumy, maximálne 275 eur, a zamestnanci zvyšných 45 percent, teda 225 eur.

V súčasnosti majú povinnosť

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Ekonomika

Tagy príspevok na rekreáciu, rekreácia, rekreačné poukazy, zamestnanci, zamestnávatelia

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.