Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ivan Šramko: Samotná menová politika ekonomiku dlhodobo nezlepší

19.09.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

22.10.2019 | Igoko

Nuž neviem. Hadzanie penazi z helikoptery len zvysuje majetkove rozdiely. Uchytia ich najvyssi, medzi lud sa nedostanu. Vydavky v spotrebnom kosi su hradene z miezd, nie helikopterovych penazi, preto sa na inflacii velmi neprejavuju. Z neba padajuca likvidita sa okamzite strerilizuje nakupom realit a investicii do financnych aktiv, co zaklada ich nerozumne vysoke ceny. Aj staty minaju preniaze do investicii bez zvazenia ich navratnosti, ked su peniaze tak lacne. Podniky su klamane cenou penazi. Neskutocna dostupnost uverov zmazava rozdiel medzi rozumnym podnikmi a hlupostami. Peniaze niet do coho investovat. Sporenie na dochodok je chimerou. Kapitalizmus, ktory tu je najma pre strednu vrstvu zanika. Nahradza ho komunizmus bankovo politickych elit rozhodujucich, co bude uspesne. Trh je mrtvy. Hospodarsky rast nie je dosahovany uspokojovanim potrieb, ale generovanim zbytocnych potrieb na uver. GDPR vytvorilo novy trh sluzieb, k sile ekonomiky nijak neprispieva. Myslim, ze zijeme dobu hazardu. Hazardu s procesmi, ktorym poriadne nerozumieme. Postaci malé brnknutie do napatej struny a nasledovat moze brutalny kolaps, vrátane vzbury más.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.