Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Denne okolo nich prejdú tisícky ľudí. Poznáte tajomstvá unikátov v centre Bratislavy?

Štvrť tisícročia bola hlavným mestom Uhorska, korunovali tu kráľov, koncertoval tu Mozart či Liszt. Postihlo ju zemetrasenie, vyľudnila ju vojna proti osmanským vojskám aj morové epidémie, stala sa domovom pre nemeckých, chorvátskych či maďarských prisťahovalcov.

21.09.2019, 05:00 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 4

Bratislava a jej zákutia ukrývajú prastaré a jedinečné príbehy, cenné aj pre návštevníkov zo zahraničia. TREND preto poprosil skúseného turistického sprievodcu, aby v centre Starého Mesta označil unikáty, okolo ktorých denne prejdú tisícky ľudí bez toho, aby poznali ich tajomstvo.

Pavel Šimove je profesionálny sprievodca cestovného ruchu, tlmočník a prekladateľ. Už vyše pätnásť rokov ponúka návštevníkom metropoly výklad v slovenčine, nemčine, angličtine, taliančine a švédčine a, ako sám hovorí, pri prehliadke Bratislavy sa snaží vzbudiť pozitívne emócie.

„Aby to neboli len informácie, na ktoré po pár hodinách zabudnú, ale aby sa im rozžiarili oči. Výklad preto prispôsobujem konkrétnej skupine a vyberám príbehy a pamiatky, ktoré súvisia s ich krajinou, kultúrou, dejinami a krajanmi,“ hovorí.

Stúpa počet ázijských turistov

Bratislavu možno takto spojiť aj so vzdialenou Austráliou či exotickou Indiou alebo s Čínou, z ktorých sem prichádza čoraz viac turistov. V Bratislave je napríklad rodný dom svetoznámeho sochára Arthura Fleischmanna, ktorý ušiel pred nástupom fašizmu do Viedne, potom na indonézske Bali a neskôr sa usadil v Austrálii, kde patril k vedúcim osobnostiam tamojšej umeleckej komunity.

Zdroj: Róbert Hubač

Pod

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Rubrika Enjoy

Tagy Bratislava