Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

25.09.2019, 19:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Novú výrobu chystá Chemosvit, ale aj Duslo Šala Andreja Babiša. Na svoje si príde košický priemyselný park Kechnec, kde zakotví nová nemecká zlievárenská investícia 90 miliónov eur.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Kechnec má nový závod za 90 miliónov eur

Investor: nemecký Handtmann
Lokalita: Kechnec
Investícia: 90 mil. €
Zámer: nová fabrika na hliníkové odliatky

Nemecká zlievačská rodinná firma Handtmann sa už raz do východoslovenskej obce Kechnec chystala. Napokon s prvým slovenským závodom na výrobu hliníkových odliatkov pre automobilový priemysel „zaparkovala“ v Košiciach. Fabriku za osem miliónov eur tam Nemci otvorili začiatkom roka 2009, teda v ťažkých časoch rozbehu finančnej krízy.

Výroba vo východoslovenskej metropole beží dodnes a dáva prácu dvom stovkám ľudí. Spoločnosti Handtmann sa napokon dočkal aj priemyselný park Kechnec, ktorý je v lákaní investorov dlhodobo veľmi úspešný. A s oveľa ambicióznejším projektom, než Nemci vybudovali pred desiatimi rokmi v Košiciach.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Chemosvit, Duslo, investície, Kechnec

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.