Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zachráni nás tlačenie peňazí?

19.09.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (20 reakcií) Pravidlá diskusie

19.09.2019 | BrunoBruno

Veľmi čudné je, že sa vlastne mení podstata a skoro sa to už začína považovať za normálne.
Narkoman sa už nepovažuje za chorého vtedy kde je pod vplyvom drog ale naopak keď nie je. Akonáhle prejaví závan abstinencie, namiesto toho aby sa pokračovalo v liečbe (hoci i s prechodnými problémami), dodá sa nová dávka, aby bolo všetko v kľude. Dávku bude treba časom zvyšovať, pretože narkoman si na dávku zvykne, bude ju očakávať a nebodaj začne špekulovať aby dostal viac.
A to všetko bez konca. A ak aj nejaký by prípadne predsa len bol, nebude pre drvivú väčšinu subjektov šťastný.
Už i na Slovensku sú firmy, ktoré sa prezentujú ako úspešné, medializuju svoje projekty ale v skutočnosti sa financujú cez dlhopisy, ich výročné správy by za normálnych okolností vzbudzovali strach ale keďže ponúkajú výnosy rádovo vyššie ako banky, získavajú investorov, ktorí zo zúfalstva dávajú peniaze i sem.

19.09.2019 | Ivan475

fiškálna politika podporuje nadobudnutie peňazí prácou a nápadmi, menová zas kumulovanie stále vyššieho majetku z vlastníctva.. ECB teraz len zvyšuje majetok majetným a zadlžuje spodinu, samozrejme potom príležitostne vyplakáva ako sa nespravodlivo prehlbuje priepasť medzi bohatými a chudobnými.. žiaľ spodina to považuje za pozitívne a bohatí nie sú blbí aby sa sťažovali..

19.09.2019 | @@@

za pozitivne to považuju len preto že im to tak media nahovorili a to v mediach im nahovorili prave ti bohaty lebo v mediach maju z vyše 80% priestoru najmä bohaty ten zvyšok 20% nepripada pre ostatnych v štyle rôzne reality šou a podobne nezmysli kde sa o kvalite neda ani hovoriť ....takže keby sme to zhrnuli len na ekonomicke a politicke programy alebo relacie tak tam až takmer 100% priestoru dostavaju len ti najbohatši ....a tak tito čo asi ludom budu hovoriť ?....že danny stav je dobry lebo oni na tom zarabaju a čo sa deje s ostatnymi ich netrapi ....takže bohaty potrebuju len zakonzerovať danny stav kde bohatnu viac a viac

19.09.2019 | martin33

Obavam sa, ze toto dokaze ukoncit az "smrt narkomana". Neexistuje politicka vola na "zmenu liecby".

19.09.2019 | @@@

na aku zmenu liečby ?....nič take v ekonomike nefunguje lebo v ekonomike vždy ide len o zaujmy tych nahore na ukor ostatnych vždy to tak bolo ...alebo my uved nejaku krajinu alebo časove obdobie kedy to tak nebolo ?.....tym nahore bude vždy isť len o vlastny zaujem na ukor ostatnych takto je to po cele tisicky rokov odkedy si človek vytvoril nejake spoločenstvo ......sebectvo a chamtivosť je zakladom kapitalizmus a sebectvo a chamtivosť je pričinou všetkeho toho toho čo sa deje dnes toho čo sa dialo aj pred rokom 1989 ....v každčom obdobi išlo len o zaujmy ludi nahore na ukor ostatnych

19.09.2019 | martin33

Zmena liecby napriklad vo forme, kde sa do vypoctu inflacie zaratava aj akciovy trh, trh nehnutelnosti a pripadne aj kryptomeny. Teda tie sektory ekonomiky, kam prudia "novovytlacene" peniaze.

19.09.2019 | @@@

alebo len stači nedržať sa politiky 2% inflacie ....ale politiky 0% inflacie

19.09.2019 | Natt

sebectvo a chamtivosť je jedna zo zakladnych ludskym vlastnosti , ktora funguje v kazdom zriadeni , ci kapitalizme ci socializme. Jedine v kapitalizme su o tom uprimnejsi, zato v socializme mame socialnych vodcov z milionovymi hodinka a podobne.
A nezmenis to. Jedine ako je vychovou ludi pomaly, ale urcite nie nejakou revoluciou , lebo vzdy to skonci tych vodcoch v luxuse ako vzdy doteraz.

19.09.2019 | @@@

nie su uprimnejši prave naopak zneuživaju to na ešte väčšie obohatenie .....

presne ako to vidieť aj často tu klamstva o tom že ja som ten spravodlivy čestny poctivy a moralny aj ked to nie je pravda a v realite robia omnoho horšie veci a to nehovorim ako sa mnohi ešte skryvaju za naboženstvo alebo moralku to už je uplny vrchol pokrytectva

19.09.2019 | jAHu

BTC! :)

19.09.2019 | ivko07

sranda je, že oni tie peniaze už ani len tlačiť nemusia. Stačí prepísať čísla na účtoch, a potom natlačiť ľuďom kreditné karty a spoliehať sa na to, že to budú vedieť po mesiaci zaplatiť.
A keď nie, potom len idú úroky... A tie veru nie sú záporné...

19.09.2019 | prasiatko_sk

Ak sa k tlačeniu peňazí nepripojí Amerika, môže Trump zaviesť clá voči EÚ, lebo nemá rád silný dolár. Ak sa pripojí, môžu sa veľmi zvýšiť ceny komodít, lebo slabší dolár historicky znamená vyššie ceny komodít. Nakoniec sa k inflácii dostaneme, len cesta k nej bude spletitá.

19.09.2019 | chr

Ako vždy perfektne napísaný článok od Ronalda. Aj tu vidíme , že reálny život dokáže ovplyvňovať niekoľko desiatok jednotlivcov prakticky na celej zemeguli . A v tom je to nebezpečenstvo . Normálny človek prakticky stratil možnosť ovplyvňovať napríklad cenu tovaru svojím právom "nekúpiť". A najzáhadnejšia je otázka " čo s tým ďalej"? Vie niekto rozumnú odpoveď?

Ak nie, tak počkáme a uvidíme čo život prinesie.

19.09.2019 | @@@

rozumna odpoved nikdy neexistuje ..... každy ma snahu len maximalizovať svoju sebeckosť a chamtivosť tym padom nikdy ludia nehore nebudu pracovať v prospech všetkych ale len vo vlastne zaujmy a to bez ohladu nato kto sa k moci dostane ...... vždy je to tak o ludi tu nidky nešlo po cele tisicky rokov to bolo tak že ti nahore určovali pravidla tym dole aby si udržali vlastnu moc a poziciu bohatstva a ešte k tomu bohatli viac na ukor ostatnych takto vždy ti nahore robia preto sa pravda ani spravodlivosť nikdy nebrali do uuvahy lebo vždy tu boli vyššie zaujmy

19.09.2019 | clovek1

asi by bolo konstruktivne nastavit pravidla tak, aby sa bohatstvo rovnomernejsie prerozdelovalo. inac sa ti dole vzburia a ti hore mozu stratit vela. alebo aj vsetko ...

19.09.2019 | Natt

O tom to cele je, hore musia rozmyslat ako nastavit aby sa nedostali do pruseru , lebo naco su ti prachy ked ti hori polka sveta.
Ale urcite vacisa sanca na zmenu je v demokracii ako v nejakej vlade jednej strany.

19.09.2019 | @@@

tak prečo to nerobia ....tak prečo dnes podporuju stav aby bolo ešte horšie ??? :D :D :D

19.09.2019 | chr

Nemusíme to riešiť v diktátorských krajinách typu väčšiny afrických krajín alebo KĽDR a tak isto v krajinách ktoré nemajú zavedený demokratický systém a vládu obstaráva úzka skupina olidarchov ako napr Rusko a pritom sa prezentujú ako demokratické štáty. Tieto systémy jednoducho určujú čo sa prerozdelí , koľko a komu . Žiadne iné vplyvy sa nepripúšťajú bežnou cestou . Len revolúciou alebo povstaním. Potom je demokracia europskeho alebo amerického typu . Tu sa kladie dôraz na práva jednotlivcov a vysokú mieru slobody. To má za následok koncentráciu prostriedkov tak isto v rukách úzkej skupiny . Ale ostatný majú možnosť využiť svoje právo "nekúpiť , alebo právo na štrajk , alebo jednoducho odísť aby si zamestnávaeľ uvedomil , že bez vyrobných ľudí to nejde . Toto je asi v súčasnosti najpokrokovejší systém v zmysle ovplyvňovania prerozdelenia prostriedkov väčšinou. Otázne je ako svoje možnosti zamestnanci využívajú . To je geograficky rozdielne a potom z toho vyplývajú aj problémy ktoré sú. Myslím však , že chamtivosť a egoizmus nepozná geografické , intelektuálne a ani povahove a národnostné rozdiely. V súčasnej dobe ľudia žijú tak akoby po tejto dobe už nemalo prísť nič. Jednoducho sme budúcnosť zahodili v prospech súčasného životného štýlu . A pritom musí byť všetkým jasné , že tento štýl je len krátkodoby v zmysle toho ako ho prevádzkujem dnes . Nik nemysli na dlhodobé plány . A bohužiaľ život nás učí , že krátkodobé a dlhodobé plány sú vo vzájomnom rozpore. Ako sa bude svet vyvíjať dnes asi nikto nevie , takže počkáme a uvidíme.

19.09.2019 | @@@

" Ale ostatný majú možnosť využiť svoje právo "nekúpiť , alebo právo na štrajk , alebo jednoducho odísť aby si zamestnávaeľ uvedomil , že bez vyrobných ľudí to nejde . "

to je tak ako keby si napisal ostatny maju pravo nejesť a nepiť ....ano aj to je pravo ale čo je na konci toho všetkeho ?...nie je to nahodou zneuživanie ludi ....ako sa hovori dobrovolne nasilu .....je dobrovolnosť nasilu ešte sloboda alebo to už sloboda nie je a je to len zneuživanie postavenia jednej strany na ukor tej druhej

20.09.2019 | larryfox2017

Skúsili ste získať pôžičky od bánk bez úspechu? Naliehavo potrebujete peniaze, aby ste sa dostali z dlhov? Potrebujete peniaze na rozšírenie alebo založenie vlastného podnikania? Získajte pôžičku od jednej z popredných úverových spoločností vo Veľkej Británii. Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte nás prostredníctvom WhatsApp: +14092051142 alebo e-mailom: larryfox2017@gmail.com

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.