Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenské zapadákovy: mestá odrezané od sveta nájdeme aj uprostred krajiny

21.09.2019 | Michal Janko

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

21.09.2019 | Paninaro

Ze “krajske metropoly”. Haha. Otazka je kedy sa autor narodil. Pretoze ja vcelku davno a aj tak netusim co presne magicke na krajskom meste autor naznacuje, ze by vzdialenost k nemu mala byt akymkolvek indikatorom kvality zivota.

21.09.2019 | Jokerito

Vacsinou sa tam sustredi viac vysokych skol, a je tam vacsia moznost zamestnat sa, ci sportove a kulturne moznosti. Mozno na to narazal....

21.09.2019 | @@@

ako v ktorych ...niektore su pre väčšinu ludi v kraji bezvyznamne

21.09.2019 | Jokerito

Niektore iste ano, pozeram sa na to skrz Zilinu- moje krajske mesto- co na trase zo Skaliteho cez Cadcu, Krasno a Kysucke nove mesto najdem? Hokejovy stadion zilina, novu malu halu v Krasne mozte tak vyuzit na korculovanie ci deti na mensi trening hokejovy, Futbalovy stadion-nie tie kvazi dedinske- s moznostou pozriet si zapas aj s europskym muzstvom ak hra Zilina predkolo Uefy ci Lm,praca v okoli ziliny najviac, multikina, divadlo, pivny fest staromestske slavnosti, Budatinsky hrad, vysoke skoly, nielen detasovane pracoviska socialnej prace ako v Cadci atd....

21.09.2019 | Nervacik

Na úrovni VUC sa rozhodnuje o investíciách ;) Možno to tak nevyzerá, ale VÚC má dosah na zdravotníctvo aj školstvo a čím si od sídla ďalej tým mene si pre úrady zaujímavý, tak to žiaľ je.

21.09.2019 | handlovčan

Revúca ,Prievidza,Čadca,Krásno... ale v 17 tisicovej Handlovej sa tešíme ,že vôbec vyjde slnko.

22.09.2019 | martin33

Nema v tomto regione Smer najvacsiu podporu ? Treba sa ich spytat, preco "kaslu na svojich".

22.09.2019 | Acla

Revúca predtým (pred 1998) patrila do Košického kraja, či nie ? Tam asi treba hľadať príčiny ..., je umelo "prilepená" do BB kraja.

22.09.2019 | demo50

Naviac família revúckeho retarda ukradla a zlikvidovala Lesostav...

23.09.2019 | zajo-

Človek človeku...

V roku 2019 vyprší 20-ročná premlčacia doba dokedy môže byť stíhaný podvod Lesostav Revúca - vytunelovaných 52 miliónov (v čase 8:00):

https://www.youtube...


SNS obrala Sninu o prístup k nákladnej stanici. Poškodili chudobné mesto, vraví podnikateľ:

https://dennikn.sk/...

23.09.2019 | Runforfun

KEby len to ...vysleduj firmy kde bol kapitán spoločníkom rešp štatutárom....pekný prepis na bieleho koňa...tak som sa patrí na budzogáňov jeho typu

23.09.2019 | Runforfun

Pojem zapadákov a kto za to môže??? V3etcvi kričia že vláda, kompetentní, zodpovední atd atd. Môžeme si za to sami. Veď Rožnava Revúca bola ešte pred 150 rokmi špička a výkvet a dnes vidíme ako dopadla. Ako dopadla??? asi tak že ju zabil vlastný úspech. kedysi progresívne mesto s evanjelikmi vymrelo lebo tí mali málo detí a tak odišla špička. Nezastihli zmenu priemyslu a zmenu trendov, vyčerpala sa príroda ... ved načo rozmýšľať bolo im dobre. A to bol úvod, prišlo iné obyvateľstvo, iné etnikum a išlo to. Stratili sebadôveru a sebavieru vo vlastné sily len im stále ktosí nosil riešenia, komunisti a vlastná iniciatíva nič. Rodičia odprúčajú deťom že každý km na západ je dobrý miesto toho aby v nich vychovávali kreatívnych podnikateľov ako ich predkovia pred 150 rokmi. Všetky tieto regióny majú takúto neagtívnu náladu a energiu, pochádzam z jedného a normálne sa tam nerád pre toto vraciam. Frflanie, nadávanie, negativizmus,...mudrovanie o cigánoch, ktorých mnohí ani nestretnú atd atd. FAkt radšej idem na Záhorie ako na Horehronie... a prt tom potomkovia Nemcov, hrdí samostatní ľudia ešte pred 60-70 rokmi a dnes medvede žobrajúce vedľa cesty o almužnu.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.