Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Akcionári sa zbavili Béreša. Pre nezrovnalosti vo financiách

25.09.2019, 09:11 | Ivan Haluza | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

Dlhoročný šéf Prvej stavebnej sporiteľne (PSS) Imrich Béreš, ktorý vždy oplýval aj politickými ambíciami, v nej po viac ako pätnástich rokoch skončil. A to rozhodne nie dobrovoľne a s hlasnou vďakou za dobré služby. Naopak, dvaja rakúski akcionári sporiteľne – Erste Bank a Raiffeisen –, ako aj nemecký spoluvlastník Bausparkasse Schwäbisch Hall ho minulý týždeň v utorok odvolali z čela predstavenstva s odôvodnením, že stratil ich dôveru.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Tlačovou správou o tom informoval Maroš Havran, ktorý je dočasne poverený vedením komunikácie PSS s médiami. „Na mimoriadnom valnom zhromaždení Prvej stavebnej sporiteľne, ktoré sa konalo 17. septembra 2019 v Bratislave, boli zo svojich funkcií odvolaní predseda predstavenstva Imrich Béreš a člen predstavenstva Erich Feix. Dôvodom tohto kroku bola strata dôvery zo strany akcionárov PSS k spomenutým bývalým členom predstavenstva,“ uviedol M. Havran.

Správa zo zhromaždenia síce dôvody odvolania I. Béreša nerozvádza, ale na dosť konzervatívny svet bankovníctva a finančníctva je až nebývalo tvrdá. S dôvetkom akcionárov „strata dôvery“ vrcholoví manažéri zvyčajne odchádzajú len vtedy, ak urobili vo firme veľmi vážne prešľapy. Väčšina prípadov hovorí o ukončení spolupráce „po vzájomnej dohode“.

V pozadí aj poradca Ľ. Laššákovej

Od zdrojov blízkych akcionárom PSS sa TREND dozvedel, že za odvolaním I. Béreša sú údajne vyššie ceny niektorých marketingových či poradenských služieb, ktoré si sporiteľňa objednávala od externých firiem. M. Havran informácie pre TREND nepoprel. Naopak, uviedol, že za „stratou dôvery“, ktorou akcionári zdôvodnili svoje rozhodnutie, boli „nezrovnalosti, ktoré identifikoval rozsiahly audit“.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.