Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diaľnice chudobných ostanú deravé

29.09.2019, 05:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

Názor | Opravy ciest majú jeden zásadný nedostatok – fotiť sa pri strihaní červenej pásky na novom úseku diaľnice je omnoho lákavejšie, než liať peniaze do výtlkov. A politickú samoľúbosť neprebijú odborné argumenty ani hrozivé čísla štatistík. A tak sa veselo „investujú“ stovky miliónov do krkolomných diaľničných riešení, ktorými sa ani za štvrťstoročie nepodarilo prepojiť oba konce republiky, kým v najmenej rozvinutých regiónoch pripomínajú aj tie najlepšie cesty tankodróm.

 • Tlačiť
 • 5

Tagy

Názory

Vladimír Maťo komentár 2019

O to viac prekvapilo, keď sa zo štátnej kasy vlani vykotúľalo 200 miliónov eur na opravu ciest prvej triedy. Doposiaľ nevídaná štedrosť chvíľu pôsobila, akoby sa desaťročia zanedbávaná infraštruktúra konečne predrala na svetlo záujmu.

Príbeh však ani tentoraz nemá šťastný koniec a ambiciózny plán zakapal na nedomyslenej súťaži. Prihrať všetky zákazky rovno veľkým cestárskym spoločnostiam síce nie je úplne fér, ale predsa len ľahšie, ako pustiť na stavenisko neznáme malé firmy. Žiaľ, nevyšlo to a opravovať nakoniec nesmie nikto.

Neprehliadnite

Najsmutnejšie na tom však je, že ani

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 5

Tagy Názory

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.