Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digitalizácia rozhodne o víťazoch

25.09.2019, 09:11 | Radovan Žuffa | © 2019 News and Media Holding

Súčasné trendy, ktoré vnímajú mnohé logistické firmy, sa objavili spoločne s rozvojom novodobej vízie Priemyslu 4.0. Inými slovami, samotný priemysel ešte v roku 2011 stál na prahu zmeny, ktorú dnes označujeme ako štvrtú priemyselnú revolúciu. A tá sa nepriamo dotkla všetkého, čo hoci len okrajovo súviselo s každodennou prácou dodávateľov a výrobcov.

 • Tlačiť
 • 0

Hlavným princípom Priemyslu 4.0 je efektivita, preto ju možno hľadať aj za všetkým, čo dnes ovplyvňuje logistické procesy výrobných firiem. Intralogistika je totiž cievnym systémom podniku a má zásadný vplyv na výkon a efektivitu výroby. Zastrešuje plánovanie, efektívny tok, skladovanie materiálu a produktov vo výrobných procesoch.

Z internej logistiky sa však stáva najmä inteligentná logistika, uviedli odborníci na stretnutí slovenskej iniciatívy Industry4UM. A oproti minulému obdobiu sa nároky na ňu menia. Začína totiž určovať, čo vo výrobe bude fungovať efektívne. Tých aspektov vôbec nie je málo: od trhových požiadaviek cez sériovosť a znižovanie nákladov po minimalizovanie skladových plôch.

Dôraz na individualizáciu

Výzva na zmenu sa preto môže firmám javiť obrovská. Do hry vstupujú aj faktory, ktoré doteraz toľko nerezonovali. Zväčšuje sa tlak na individualizáciu, respektíve kustomizáciu, životný cyklus produktov sa skracuje, očakáva sa vyššia výkonnosť výroby aj jej rýchlosť. Nikto nechce čakať napríklad na nové auto týždne. Začína byť samozrejmosťou, že veci sa dejú takmer na počkanie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + interná logistika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.