Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obuvníci kraľujú ľahkému priemyslu, no sú opatrní

25.09.2019, 09:11 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

Pre najväčšie odvetvie ľahkého priemyslu, ktorým je obuvníctvo, bol aj minulý rok pozitívny. Takmer celá slovenská obuvnícka špička si výrazne polepšila. Tržby rastú už piaty rok po sebe a dosiahli 646 miliónov eur pri medziročnom raste 1,6 percenta. Štyri roky rastie aj export, ktorý pokrýva takmer 91 percent tržieb. Počet pracovníkov však oproti predchádzajúcemu roku klesol.

 • Tlačiť
 • 0

Tržby vlani poskočili aj v textilnom a odevnom priemysle, no firmy sa musia boriť s lacnými produktmi z Ázie na jednej strane a prudko sa zvyšujúcimi nákladmi na strane druhej. Textilný priemysel zaknihoval tržby 341 miliónov eur, medziročne o tri percentá vyššie. Odevný priemysel utŕžil 290 miliónov eur, medziročne o dva milióny eur viac.

Neprehliadnite

Zisk najväčších obuvníkov rástol

Najväčšiemu obuvníckemu hráčovi Riekeru v roku 2018 poskočil zisk o dva a pol percenta a tržby o viac ako dve percentá. Celkové tržby 185 miliónov eur boli dokonca mierne vyššie než ročné tržby Rialta a Gabora dohromady. Tržby za produkty vyrobené vo Vietname však mnohonásobne prevyšujú hodnotu tých z výroby na Slovensku.

S vietnamskou sestrou spolupracuje Rieker od roku 2008. Firma patrí pod 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v priemysle

Tagy obuvnícky priemysel, odevný priemysel, textil

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.