Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na vrchole segmentu. Japonský bestseller prekvapuje

Dizajn Corolly prešiel úplnou obmenou a v prípade variantu Touring Sports, teda kombi, rozhodne patrí k najkrajším zástupcom svojej kategórie.

28.09.2019, 14:00 | Filip Kadlečík

  • Tlačiť
  • 5

Progresívne dynamické tvary, vyvážené proporcie a moderná diódová technika použitá vo svetlometoch jasne hovoria, že sa pozeráte na horúcu novinku. Aby toho nebolo málo, variant Executive obúva pneumatiky Falken s rozmerom 225/40 R18, ktoré v kombinácii s dvojfarebnými ráfikmi umocňujú športový dojem z vozidla.

Toto je automobilová moderna, takto by mal vyzerať súčasný kompakt. Štipka tradícií a odkazu z minulosti, kus čerstvého dizajnového vetra a veľa odvahy. Extroverzia však býva i prekliatím. Výrazný dizajn môže byť polarizujúci a je náchylný na rýchlejšie starnutie.

Atakuje prémiovú triedu

Corolla Touring Sports na dĺžku meria 4 650 mm, na šírku 1 790 mm a na výšku 1 435 mm. Šírka i dĺžka sú v porovnaní so starším Auris TS väčšie, výška menšia. Vďaka tomu má auto športovejšie proporcie a ponúka viac vnútorného priestoru.

Medzigeneračná zmena exteriéru v porovnaní s Aurisom je priepastná. V našom prípade interiér zdobila biela umelá koža a nachádzala sa nielen na výborne tvarovaných sedadlách, ale pokrývala aj časť palubovky. Tým Corolla pripomínala skôr prémiové automobily. Kombi má síce mastnú cenu, toto konkrétne stojí 31 270 eur, ponúka však za ňu adekvátnu protihodnotu.

Takouto luxusnou kabínou sa dnes nemôže pochváliť žiadny iný neprémiový kompakt.Zdroj: Filip Kadlečík

Moderné asistenčné systémy zahŕňajú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Rubrika Enjoy