Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vláda rozsieva ekonomickú nestabilitu

Unáhlené prijímanie dôležitých ekonomických zákonov v národnej rade ukázalo na vysokú neprofesionalitu a nekoncepčnosť, s akou pristupuje vláda i parlament k budúcnosti slovenského hospodárstva. Zdá sa, že prichádzajúce voľby sú jediná starosť koaličnej trojky.

27.09.2019, 05:00 | Ronald Ižip | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Lovecká sezóna je tu. Do konca februára treba uloviť tak veľa voličov, ako sa len dá. Rybník vládnych výdavkov sa však vyčerpal. Napriek tomu, že ku koncu júla vzrástli príjmy štátneho rozpočtu medziročne o takmer tri percentá, výdavky štátu boli vyššie o viac ako pätnásť percent. Vládne financie skončili s deficitom jednej miliardy eur. Štátne výdavky už lepší volebný výsledok pre koalíciu nenastimulujú. Treba začať loviť v inom rybníku.

Na financovanie predvolebnej kampane sa nenájde ľahšia obeť ako firmy. Ich zisky sú slušné – za minulý rok to bolo viac ako osem miliárd eur. Je čas sa o ne podeliť s voličmi, rozhodla vládna koalícia. A tak prichádza zvýšenie minimálnej mzdy, zavedenie rekreačných a športových preukazov či dlhšia dovolenka. Ďalší sociálny balíček tak zafinancujú firmy. A to bez možnosti brániť sa alebo vôbec o opatreniach rokovať.

Zákony „na hulváta“

História ukazuje, že fungovanie ekonomiky je komplexný a nie dobre predvídateľný proces. Každý zásah do nej treba premyslieť z mnohých strán. Aj preto si Internetový sprievodca trhom práce kladie otázku: „Prečo tak dlho trvá schvaľovanie zákona?“

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy ekonomická kríza, legislatíva, mininálna mzda, vláda, Volkswagen

Diskusia (0 reakcií)