Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zabudnite na formálny imidž v práci

Viac neformálnosti, uvoľnenia, viac lepšej komunikácie. Mnohé firmy na Slovensku neraz prestávajú lipnúť na písaných či nepísaných pravidlách obliekania sa a dávajú zamestnancom väčšiu osobnú slobodu na vyjadrenie svojej osobnosti.

29.09.2019, 10:00 | Zuzana Kullová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 3

Podľa odborníkov na etiketu sa ľudia v neformálnom prostredí celkovo cítia príjemnejšie a uvoľnenejšie. Ak ste napríklad dlhé roky pracovali v bankovníctve, príliš zošnurovaný dress code, teda formálne predpísané oblečenie, vám nemusel vyhovovať.

Posledné mesiace však badať aj tu výraznejší posun. Ešte koncom minulého roka upustili napríklad v Poštovej banke od striktných rovnošiat, tmavých sukní, bielych blúzok a uhladených oblekov. Vydali sa cestou business casual, teda neformálneho obchodného oblečenia.

Dámy môžu šaty osviežiť oranžovými módnymi doplnkami a páni si môžu obliekať aj slušné rifle, tenisky a košeľu. „Naďalej sú však upravení, jednotní a oranžovými doplnkami korešpondujú s bankovými farbami. Uvoľnením dress codu chceme ukázať, že dobrú banku nerobia len ľudia v biznisovom oblečení,“ prezrádza pre TREND hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Začková.

Neprehliadnite

Prejavte individualizmus, dbajte na hranice

Pravidlá obliekania majú odporúčací charakter aj v UniCredit Bank. Podľa hovorkyne Zuzany Ďuďákovej sa odporúča oblečenie v štýle a farbe bankového prostredia. „Pri klientskych stretnutiach platia pravidlá dress codu. Pokiaľ nemajú formálne a klientske stretnutia, ich štýl môže byť ležérnejší, ale stále elegantný,“ dodáva Z. Ďuďáková. V rámci korporátnej identity používajú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Rubrika Enjoy

Tagy ľudské zdroje