Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako vyzerá budúca pracovná sila? Bude pod veľkým tlakom

05.10.2019, 19:00 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

Dominik Hamaj dokončuje bakalárske štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave, Peter Neumann študuje na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského. Bývalí spolužiaci zo základnej školy v Dolnej Súči tento rok pripravujú druhú sériu konferencií BeREADY FOR THE FUTURE. Tá má pomôcť stredoškolákom v príprave na budúcnosť. TREND sa ich pýtal aj na to, ako môže vyzerať pracovný trh v čase, keď vyjdú mladí ľudia zo školských lavíc a čo je slabinou budúcej pracovnej sily

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Ako by ste charakterizovali dnešnú generáciu mladých ľudí a ich správanie na pracovnom trhu?

Peter Neumann (P. N.): Dnes sa často stáva, že mladí vyštudujú jeden odbor, no odvetvie ich práce nemá nič spoločné s ich štúdiom. Pretože mnohé pozície budú postupne zautomatizované, budeme sa musieť učiť novým zručnostiam počas celého života, aby sme mohli robiť prácu, ktorá zatiaľ nebola zautomatizovaná alebo teraz ešte neexistuje. 

Neprehliadnite

Dominik Hamaj (D. H.): Čoraz viac zachytávame aj fenomén, keď mladí ľudia „nejdú po peniazoch“, no snažia sa nájsť typ práce, ktorý ich napĺňa a dáva im zmysel. Sú však pod veľkým tlakom, pretože zamestnaniu prikladajú oveľa hlbší význam ako ich rodičia.

Čo budú riešiť stredoškoláci pri nástupe do práce?

P. N.: Automatizácia pracovných miest je nevyhnutná. Niektoré povolania, ktoré môže mladý človek robiť hneď po strednej škole, zaniknú ako prvé. Zoberte si napríklad supermarket. V minulosti bol jednou z pracovných pozícií v supermarkete balič potravín. Dnes si už dokážeme potraviny zabaliť aj nablokovať sami, prípadne s asistenciou dostupného personálu.

Základnou vlastnosťou bude

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy mileniáli, Použi rozum, školstvo

Súvisiace články

Prešiel už mesiac a som úplne mimo. Keď majú firmy nových ľudí na háku

Prešiel už mesiac a som úplne mimo. Keď majú firmy nových ľudí na háku Použi rozum

Zamestnanci nie sú rybičky, ktoré bez prípravy hodíte do akvária a dúfate, že si na nové prostredie zvyknú a nejako to prežijú. Adaptácia nových ľudí vo firme si vyžaduje čas a snahu. interné procesy sa na nikoho nenalepia len tak automaticky.

Stretne sa stredoškolák a šéf firmy... To nie je sci-fi, ale rozvojový program

E-cigarety svet nepríjemne prekvapili. Kde urobili americkí vedci chybu?

Záporné úroky sa stávajú novým normálom

Príroda či sexturizmus. Krajina, ktorá žije denne dva životy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.