Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Desať startupov, o ktorých sa bude veľa hovoriť

05.10.2019, 12:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

V Nemecku je momentálne registrovaných 2 232 startupov a hoci sú situované po celej krajine, prirodzeným hubom sa stal Berlín.

 • Tlačiť
 • 0

Podľa mnohých je táto metropola zároveň centrom európskeho mladého podnikania či dokonca Silicon Valley starého kontinentu. A hoci sú to produkty a služby made in Germany, takmer vždy majú medzinárodný dosah. Nie iba pre firmy, ale aj pre bežného koncového používateľa.

Nie každý napríklad vie, že známa služba SoundCloud takmer s 80 miliónmi používateľov pochádza z Berlína. Prinášame výber desiatich startupov, ktoré kombinujú zaujímavý nápad a už aj potenciál overený investormi.

Neprehliadnite

SoundCloud

To, čo je YouTube pre videá, je SoundCloud pre všetko spojené so zvukom, a teda hlavne s hudbou. Internetovú službu na jednoduché zverejňovanie a zdieľanie hudby založili pred dvanástimi rokmi Alexander Ljung a Eric Aahlforss a hoci pochádzajú zo Švédska, svoj startup spustili z Berlína. Najprv to mala byť služba, na ktorej by hudobníci a umelci zdieľali svoje nahrávky. Postupne sa SoundCloud vyprofiloval ako jedno z najväčších centier nezávislej hudby, ktoré dnes má okolo 175 miliónov návštevníkov mesačne.

Nemecký startup pridával nové funkcie a začal spoluprácu aj s veľkými nahrávacím štúdiami, takisto spustil platenú verziu svojej služby. Pred troma rokmi malo firmu kúpiť Spotify, nakoniec sa obchod neuskutočnil. Dnes sa popri veľkých streamovacích službách ako spomínané Spotify či Apple Music dostala táto do úzadia, ale stále je prvou destináciou tisícok začínajúcich umelcov, ktorí chcú dať o sebe vedieť.

Unu

Elektromobilita

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Focus Nemecko

Tagy Nemecko, start-up

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.