Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa Lidl s Kauflandom vyšplhali na popredné miesta v maloobchode

08.10.2019, 09:00 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

Individuálny obrat ôsmich najväčších maloobchodných reťazcov na Slovensku v minulom roku prevýšil sto miliónov eur. Ich tržby za predaj tovaru, výrobkov a služieb dosiahli takmer šesť miliárd eur. Absolútne nezastupiteľné miesto v tom majú spoločnosti nemeckej skupiny Schwarz – Lidl a Kaufland.

 • Tlačiť
 • 15

Obe firmy prišli na Slovensko tesne po prelome milénia a odvtedy rastie ich pozícia na trhu. Dovedna dosiahli vlani tržby vyše 2,3 miliardy eur, z toho 640 miliónov eur bola obchodná marža. Spoločný čistý zisk prevýšil 160 miliónov eur. Už pri týchto číslach je zrejmé, že nemeckí retailoví hráči zásadne zmenili tvár slovenského maloobchodu. Súčasná dvojka a trojka na trhu stále vidia potenciál rásť a hoci nemajú smelé reči, pomaly dobiehajú britské Tesco.

Tematické týždne

Koncept postavený na vysokom zastúpení privátnych značiek, ktoré pochádzajú najmä z nemeckých a poľských potravinárskych fabrík, na Slovensko prišiel v roku 2004. Z podceňovaného diskontu lákajúceho na nízke ceny sa stal silný hráč. Dnešným spotrebiteľom už nezáleží len na cenách, ak by reťazec staval len na svojom slogane „Lidl, ten je lacnejší“, pravdepodobne by pohorel.

Neprehliadnite

Priniesol na Slovensko nový koncept tematických týždňov, takzvaných in-out akcií, počas ktorých zákazník nájde špecializovaný sortiment potravín, odevu a potrieb do domácností. Okrem toho má v ponuke približne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 15

Rubrika TREND Focus Nemecko

Tagy Asko, DM Drogerie Markt, Hornbach, Kaufland, Lidl, Obi, Sconto

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.