Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príroda či sexturizmus. Krajina, ktorá žije denne dva životy

05.10.2019, 05:00 | Aleš Tvrdý

Ešte pred dvadsiatimi rokmi bolo Thajsko nepoznanou krajinou, exotikou, o ktorej sa mnohí neodvážili ani snívať. Aj ja som bol jedným z nich. Dnes je situácia celkom iná, za čo vďačíme najmä dostupným cenám leteniek, ktoré tvoria často tú najväčšiu položku pri ceste za exotikou.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Krajina, kde sa toho dá stihnúť a vidieť naozaj dosť. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj rodiny s deťmi. Krásne a dostupné pláže, skvelé jedlo, úchvatná architektúra východných kultúr, exotické zvieratá. To všetko je Thajsko.

Je to raj nielen pre klasických dovolenkárov a turistov. Nie je žiadne tajomstvo, že toto kráľovstvo je svetové epicentrum sexturizmu. Doslova dve tváre jednej krajiny sa dajú zažiť za 24 hodín. Cez deň sa jej návštevníci kochajú v nablýskaných chrámoch alebo relaxujú na plážach zaliatych slnkom, Thajsko však v noci nespí. Nastáva čas miliónov neónov a flirtov v najrušnejších uliciach.

Nielen hlavné mesto, ale celé Thajsko mi pripadalo ako dva celkom odlišné svety. Jeden sa odohráva cez deň, druhý v noci.

Najlepšia cesta je po vode

Návštevník, ktorý s objavovaním Ázie len začína, si azda ani nemôže vybrať lepšiu destináciu, než je Bangkok. Dá sa tam vidieť takmer všetko, čo je typické pre „žltý kontinent“.

Zmes moderného života spolu s tradíciami sa v Bangkoku podáva každý deň. Sedím v skytraine, čo je niečo ako nadzemné metro, a pozerám von oknom. Za ním sa striedajú vysoké sklobetónové mrakodrapy, ktoré sa opierajú o ošarpané domčeky so strechou z vlnitého plechu. Podo mnou je niekoľkopruhová mimoúrovňová križovatka, ktorá sa krúti nad malým ryžovým políčkom. Po nej sa predbiehajú moderné „športiaky“, ktorých vodiči už asi ani neregistrujú tradičné vozidlá – tuktuky.

Meditácia v budhistickom chrámeZdroj: Aleš Tvrdý

Toto mesto by bez modernej infraštruktúry bezpochybne skolabovalo za niekoľkých minút.

V malom prístave nasadám

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.