Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecké veľtrhy priťahujú čoraz viac slovenské firmy

Nemecko je už vyše dvadsať rokov najväčším obchodným partnerom Slovenska. V roku 2018 sa slovenský vývoz medziročne zvýšil o 15 percent, rovnako tak aj dovoz, ktorý zaznamenal nárast 15,1 percenta. S Nemeckom dosiahlo Slovensko v roku 2018 najväčšie saldo obchodnej bilancie spomedzi všetkých krajín, s ktorými obchoduje (+3,81 mld. eur). Export predstavoval 17,67 mld. eur, import 13,86 mld. eur.

06.10.2019, 17:00 | Milan Debnár | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Aj preto je záujem o účasť na veľtrhoch v tejto krajine čoraz väčší. Nemecko totiž ponúka široké spektrum veľtrhov, výstav, kongresov a podujatí pre odbornú aj širokú verejnosť vo všetkých odvetviach hospodárstva. Mnohí slovenskí výrobcovia sa skôr zúčastňujú na veľtrhoch v Nemecku ako na Slovensku, čo platí aj o návštevníkoch – v roku 2018 ich prišlo na odborné veľtrhy v Nemecku viac ako 15-tisíc. A prezentovalo sa tam 333 slovenských vystavovateľov.

Slovenskí vystavovatelia a návštevníci majú možnosť využiť bezplatnú organizačnú podporu pri plánovaní a realizácii účasti na zastupovaných veľtrhoch v Nemecku. Záujemcovia môžu získať okrem informácií k veľtrhom a sprievodným podujatiam aj vstupenky buď zadarmo, alebo za zvýhodnenú cenu.

TREND informovala Adriana Petesová, ktorá zastupuje Berlínske veľtrhy v SR – v rámci služieb Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (SNOPK), ktorá je oficiálnym zastúpením pre Berlínske veľtrhy a Norimberské veľtrhy.

Neprehliadnite

Najdôležitejšie výstaviská

Spoločnosť Berlínske veľtrhy (Messe Berlin) je jedným z najvýznamnejších svetových organizátorov medzinárodných veľtrhov, výstav a kongresov. Svojím medzinárodným programom s vyše 120 vlastnými a hosťujúcimi veľtrhmi sú Berlínske veľtrhy, podľa celkovej halovej výstavnej plochy 170-tisíc m2 (41 hál) a 100-tisíc m2 exteriérovej plochy, šiestou najväčšou veľtrhovou spoločnosťou v Nemecku a podľa obratu (347 mil. eur) sa radia medzi najväčšie veľtrhové spoločnosti sveta.

Mnohí slovenskí výrobcovia sa skôr zúčastňujú na veľtrhoch v Nemecku ako na Slovensku, čo platí aj o návštevníkoch 

Norimberské veľtrhy

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND Focus Nemecko

Diskusia (0 reakcií)