Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecko je atraktívnym cieľovým trhom pre slovenské firmy

02.10.2019, 09:41 | Peter Lazar

Na mnohých miestach sa v týchto dňoch dočítame o konci hospodárskeho boomu v Nemecku a v tejto súvislosti sa často spomína aj vypuknutie ďalšej krízy. Správne, lokomotívou hospodárskeho rastu, ktorá ťahala mnoho iných krajín v Európe – medzi nimi aj Slovensko –, momentálne už nie je nemecké hospodárstvo. Správne je však aj to, že takmer po desiatich rokoch nepretržitého konjunkturálneho vzostupu je fáza korektúry niečo úplne normálne. Počas letných mesiacov sa (všetkým pesimistom na zlosť) objavili aj pozitívne správy. Zákazky a export nemeckých firiem sa znovu posilnili.

 • Tlačiť
 • 0

Nemecké hospodárstvo možno síce má „nádchu“, naďalej však zostáva silné ako medveď. Nemecké firmy majú všade na svete úspech a sú synonymom vysokej kvality – nielen pri autách, ale aj v oblasti špeciálnych zariadení, v špecializovaných segmentoch trhu.

Ako najväčší odbytový trh v EÚ ponúka Nemecko slovenským podnikom množstvo príležitostí. Pretože táto krajina je novátorom v mnohých oblastiach: výskumu a vývoju sa v mnohých firmách pripisuje veľký význam, pritom vyvíjané technológie sú na špičkovej úrovni. To prospieva rozmanitosti odvetví. Automobilový priemysel a strojárstvo, rovnako ako sektor IKT a chemický priemysel, sú dôležitými ťahúňmi. Veľa nemeckých podnikov zároveň, v rámci svojho rozsiahleho supply chain manažmentu, neustále hľadá medzinárodných dodávateľov, a to aj zo Slovenska. Právny systém je stabilný a spoľahlivý. Hlavne posledný bod robí z Nemecka spoľahlivého obchodného partnera.

Vstúpiť ako nový hráč na špičkový trh, ako je Nemecko, sa teda slovenským firmám môže veľmi oplatiť. Vstup na trh však prináša aj veľa výziev. Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK) predstavuje prvé poradenské centrum pre všetky slovenské firmy, ktoré sa chcú orientovať smerom k Nemecku. SNOPK sa pokladá za staviteľa mostov medzi podnikmi v oboch krajinách, ktoré profitujú z jej fundovaných poznatkov o trhu a jej vynikajúco vybudovanej siete kontaktov – a to tak v Nemecku, ako aj na Slovensku.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Focus Nemecko

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.