Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

E-cigarety svet nepríjemne prekvapili. Kde urobili americkí vedci chybu?

06.10.2019 | Katarína Dobrovodská

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

06.10.2019 | zdeno1111

hlupy clanok
https://www.youtube...

07.10.2019 | petox

ale? takze ten panko na tom videu vyvratil vsetky dokazy. sikula je to a bude si obhajovat svoje. kazdy veri, comu verit chce...

12.10.2019 | risototh

prudko inteligentny typek... stacilo mi 5 sekund

07.10.2019 | Vlasko

7 umrti v USA - vsetky pravdepodobne vdaka inhalovaniu ilegalneho THC(+vitaminu E) ale politikov nezastavi nic. A novinarici tymto blbostiam tlieskaju. Dalsia moralna panika na obzore = mozme sa tvarit fundovane a trepat nezmysly 2 na 3

07.10.2019 | maxi

Vážená páni redaktorka
od tak renomovaného časopisu by som očakávala, že rektor si najprv overí fakty a potom bude písať.

Nepravdivé tvrdenie: „Aj keď zákon pojem fajčenie priamo nedefinuje, elektronické cigarety spravidla spadajú do kategórie výrobkov určených na fajčenie, ktoré neobsahujú tabak. Náplne do čoraz populárnejšieho systému Iqos sú, naopak, tabakové výrobky,“
Z Á K O N 89 z 25. novembra 2015 o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov a súvisiacich výrobkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov - § 2 Základné pojmy ods. p - definuje elektronické cigarety . § 15 Elektronické cigarety - je pojednáva o elektronických cigaretách. Uvedený zákon platí v celej EU a hovorí sa mu TPD.

„Na elektronických cigaretách je určite škodlivý nikotín a nikotinizmus, teda silná závislosť od nikotínu. Pri každom spaľovacom procese sa tvorí dym ako produkt spaľovania. ...... " Prepáčte pani redaktorka, ale pri elektronických cigaretách sa tvorí para a nie dym - zato sa často používa aj názov vaporizér. Dokonca už existujú aj U-cigaretz - Ultrazvukové vaping zariadenie (u-cigareta) pracuje kmitočtovými vibráciami z keramického čipu rýchlosťou 2.400.000 krát za sekundu, ktoré premieňa e-liquid na paru vysokým kmitočtom namiesto ohrievania, odlišujúcim sa od tradičného vaping zariadenia (e-cigareta) na súčasnom trhu.

V zahraničný odborných časopisoch sa píše, čo spôsobilo úmrtie v USA - nejako Ste to zabudla napísať. Váš článok je platený tabakovým priemyslom????
Išlo o použitie elektronického zariadenia na vapovanie ilegálneho kontaminovaného THC + vitamínu E - totiž THC sa rozpúšťa iba v oleji. Certifikované liquidy nie sú olej, ale PG+VG+nikotín.

Iqos - pomletý tabak na prášok, zmiešaním prášku s glycerínom a pridaním ďalších zložiek a finálnej arómy - vynikne hmota, ktorá sa lisuje a potom strihá a balí do papiera. Čiže tabakové listy + VG - je podľa Vás zdravšie???
https://touchit.sk/...

07.10.2019 | petox

So zaujimom som si precital Vas prispevok a s vacsinou suhlasim. Skoda, ze to na konci zabila linka na portal platenej IT prostitutky, ktora povie to, co mu lobby zaplati (ano narazam na DVB-T kauzu). A nie, na tu linku som neklikol, lebo tomu panovi neuverim, ani keby tvrdil, ze obloha je modra...

07.10.2019 | maxi

Dala som ten link iba kvôli tomu aby ste videli obrázok o lisovanom pomletom tabaku, ktorý je vraj "zdravší"

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.