Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nuda tu nehrozí ani náhodou. Octavia nemusí byť len nenápadná a dieselová

O Škode Octavia často kolujú reči, že je to síce praktické, no nezáživné rodinné auto určené pre konzervatívnych šoférov. Nám rukami prešiel model, ktorý tento stereotyp presvedčivo vyvracia vo viacerých ohľadoch.

05.10.2019, 14:00 | Filip Kadlečík

  • Tlačiť
  • 2

Videli ste už niekedy mladoboleslavský bestseller s výrazným mandarínkovým lakom? My nie a o to viac nás potešilo, že Škoda v tomto prípade išla do rizika. Výrazná oranžová metalíza ukazuje, že Octavii svedčia i veselé farby a nemusí byť odetá do klasického sivého laku.

Práve naopak. Oranžovú v tomto prípade decentne dopĺňali imidžové 18-palcové disky kolies, predné full LED reflektory a rovnakou technológiou vybavené koncové svetlá. Jedinou nevýhodou nápadného laku je, že pochádza z „fleetovej“ ponuky farieb. V praxi to znamená, že ak si túto Octaviu objednáte, fabrika ju vyrobí až vtedy, keď dostane objednávku na ďalšie vozidlo s rovnakým netradičným lakom.

Do tohto sa oplatí investovať

Ak je v tomto prípade farba hviezdou interiéru, v kabíne najviac žiari plne digitálna prístrojová doska. Octavia ju do vienka dostala len nedávno a vo výbave Style je k dispozícii za príplatok 443 eur. Virtuálny kokpit je prehľadný, ponúka viacero režimov usporiadania a zobrazuje základné údaje o aktuálnej jazde či vozidle, ale napríklad aj prehrávané médiá či mapové podklady.

Navigáciu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Rubrika Enjoy