Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polus sa takmer po 20 rokoch premenuje na Vivo!

02.10.2019, 09:41

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Prvé veľké nákupné centrum v Bratislave sa stalo takmer za dve dekády ikonou hlavného mesta. Posledné roky však jeho sláva postupne upadala a na Polus City Center niektorí pomaly zabúdali, hlavne kvôli silnej konkurencii. Majiteľ Immofinanz chce však dať svojmu centru nový život – po začatí rozsiahlej rekonštrukcie prichádza aj s rebrandingom. Polus zmení názov začiatkom novembra, má byť marketingovo príťažlivejší.

Maximálny rozpočtový deficit by mal byť 0,5 percenta

Deficit verejných financií by v budúcom roku mal byť maximálne 0,5 percenta hrubého domáceho produktu. V súvislosti s aktuálnou prípravou rozpočtu na budúci rok, ktorú komplikuje zhoršujúca sa ekonomická situácia aj nové prijímané opatrenia, to po piatkovom rokovaní vlády vyhlásil minister financií Ladislav Kamenický. Ministerstvo je momentálne v záverečnej fáze prípravy návrhu rozpočtu, do vlády ho musí predložiť do 15. októbra. Známa je už najnovšia makroekonomická aj daňová prognóza, ktoré naznačujú veľké výpadky daňových a odvodových príjmov štátu v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: Gettyimages.com

Applu klesá priemerná predajná cena iPhonov

Pár dní je v predaji čerstvý iPhone 11, ktorý nahradil vlaňajší model iPhone XR ako zástupca „lacných“ jablkových mobilov. Popri nich v predaji ostali aj dva roky staré a o to viac zlacnené modely iPhone 8 a 8 Plus. Na opačnom konci zase na pulty obchodov pribudol prémiový iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Ten nahradili modely XS a XS Max. Ako už pred dvoma rokmi, keď sa cena iPhonov prehupla cez hranicu tisíc dolárov, viacerí analytici tvrdili, rovnaký trend ostáva aj tento rok. Apple predáva približne rovnaký počet kusov mobilov, ale keďže stúpla ich cena, rástli aj tržby. Tento rok sa to má zmeniť. Analytici firmy Rosenblatt Securities predpokladajú priemernú predajnú cenu iPhonov o 10 až 15 percent nižšiu než vlani. Podľa nich 60 percent predaja bude generovať iPhone 11. Vlani najlacnejší iPhone XR tvoril 55 percent z celkového predaja. Nemá ísť o drastický prepad, pokles tržieb z iPhonov za fiškálny rok má klesnúť len o jedno percento.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.