Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svätý Václav a neznabožské Česko

05.10.2019 | Luboš Palata

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

05.10.2019 | @@@

tu je potrebne napisať že česi neboli vždy ateisti .... https://en.wikipedi... ....ešte v roku 1950 sa tam ku krestanstvu hlasilo 93% ludi v roku 1991 to bolo ešte 43% ale v roku 2011 to bolo už len 12% ....preto je v česku tolko kostolov je to pozostatok minulosti ku ktore sa vlastne dnešny česi už nehlasia :D

05.10.2019 | Paninaro

Tieto veci sa nikak nevylucuju. Je ok oslavovat historiu a tradiciu bez toho aby mal sucasny clovek v hlave na$rate a veril v nadrprirodzene bytosti ktore boli vymyslene vylucne za ucelom manipulacie más...

Verit v boha je dnes to iste ako verit Ficovi. Poskodene mozgy, otazka ci geneticky alebo stravou.

05.10.2019 | LPB

Ja si naopak myslím, že na$raté majú aj tí obdivovači.

05.10.2019 | bohuskoknm

Paninaro máš absolútnu pravdu, ešte osvieť moju svokru.

07.10.2019 | HlasNaHlas

Boh existuje. Mate stastie, ze vo Vasom okoli zije veriaci clovek - kiez by ste od svokry nieco prijali.

08.10.2019 | Morris

"Vysoká miera individuálnej slobody, ale aj odporu k súborom noriem vrátane smerníc Európskej únie a tiež malá miera pokory."

toto Cechom zavidim. Co sa tam spustilo napr po zverejneni planovaneho zakazu olova nie len pre polovnikov, ale aj pre potapacov, rybarov, policajtov a sportovych strelcov, to sa len tak nevidi.

U nas o tejto teme nie je ani ň.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.