Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svojbytný európsky politický hegemón boj nevzdáva

07.10.2019, 06:00 | Jaroslav Fabok | © 2019 News and Media Holding

Nemecko je v dnešnej hektickej a často neprehľadnej politickej situácii európskeho priestoru stále jednou z najzásadnejších síl. Je to spôsobené najmä jeho veľkosťou a k tejto interpretácii možno pristupovať z viacerých uhľov pohľadu. V pozadí veľkosti Nemecka stojí silná ekonomika či cieľavedomosť a ambicióznosť, ktoré sú podnecované snahou udržať si v rukách kormidlo, ktoré (spolu)určuje smerovanie európskeho kolosu.

 • Tlačiť
 • 0

Spolu s tým, ako sa menia vonkajšie podnety v globalizujúcom a „zmenšujúcom sa“ svete, mení sa aj vnútropolitické a zahraničnopolitické postavenie jednotlivých krajín. To sa, samozrejme, týka aj Nemecka. Napriek rýchlym globálnym politickým a hospodárskym zmenám je však možné stále ho považovať za hegemóna svojho druhu.

Neprehliadnite

Nemalé zásluhy na tom, ako Európa a svet Nemecko vnímajú a ako k nemu pristupujú, má spolková kancelárka Angela Merkelová. Tá v arénach domácej politiky vystriedala viacero funkcií a v mocenskej sfére sa pohybuje už viac ako dvadsaťosem rokov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Focus Nemecko

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.