Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Volvo V60 D4 Inscription: Má svojský cveng. Ako švédska oceľ

02.02.2019, 13:53 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Bolo to dosť odvážne, nechať modelový rad strednej triedy Volvo S60/V60 tak dlho nadsluhovať. Veď trhové preferencie naháňal už od roku 2010.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Enjoy

Inak povedané, druhá generácia predstavená vlani odštartovala päť minút po dvanástej. Že ako prvé ohlas trhu testuje nové V60, teda kombi, potvrdzuje trend, podľa ktorého kombi dnes už nie je len úžitkovým prílepkom, ale po každej stránke minimálne rovnocennou verziou limuzín, sedanov, hatchbackov...

Podľa očakávania je novinka od gruntu iná – nielen na pohľad, ale aj technicky. Základ tvorí modulárna platforma SPA (Scaleable Product Architecture) namiesto fordovej. Využíva ju už rad 90 aj SUV XC60. Základné technické charakteristiky testovaného exemplára dopĺňa výkonnejší z dvoch štvorvalcových turbodieslov – D4. Mimochodom v štvorčlennej zostave ponúkaných motorov figurujú aj dva benzínové, tiež dvojlitrové štvorvalce.

Neprehliadnite

Dieslu sekunduje osemstupňová automatická prevodovka ako alternatíva k šesťstupňovej manuálnej a v zábere sú len predné kolesá, hoci k motoru D4 sa dá nakonfigurovať, podobne ako k benzínovému T6, tiež pohon AWD. V poradí tretia úroveň vybavenia Inscription zo štyroch možných vyháňa cenu zo základných 42 490 eur na 49 040 eur. K tomu pätoro doplnkových balíkov a máme konečnú sumu testovaného exemplára – rovných 67 000 eur.


Volvo V60 D4 InscriptionZdroj: Volvo

Ako vajce vajcu

Široká a nízka silueta akoby mala osloviť práve tých motoristov, ktorým nekonvenujú vysoké a úzke SUV. Fazóna? Úžasná, pritom maximálne povedomá. Tvar pontónu karosérie, dozadu splývajúca strecha, Thorove kladivá v svetlometoch, maska chladiča, línia rámu okien – to všetko mi evokuje obraz Volva V90. Vzájomne sa podobajú ako vajce s väčším vajcom.

Dám si tú námahu, vyhľadávam

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.