Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SNS zbrane do rúk nepatria

01.02.2019, 06:43 | Lukáš Kvašňák | © 2019 News and Media Holding

Názor | Nápad na opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby ilustruje, ako sa na armádu pozerá SNS na čele s predsedom Andrejom Dankom. Nostalgické volanie po jej obnovení je odtrhnuté od reality. Chýbajú financie, výbava, technika, infraštruktúra aj ľudia.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Lukáš Kvašňák small na obtekanie

A. Danko pri vysvetľovaní, prečo je za návrat povinnej vojenskej služby, hovorí o „sociálnom a výchovnom hľadisku“ a že „mladí 18-roční chlapci“ by šesťmesačnú vojenskú službu potrebovali. Armáda tu však nie je na výchovu mladých ľudí, na to slúži rodina a školstvo. Možno na tomto fronte by mal predseda národniarov viac zabrať a napríklad nedávať deťom ako výchovný príklad získanie titulu za plagiát.

Ak je problémom nedostatok profesionálov v armáde a klesajúci záujem o vstup, možno by bolo lepšie sa zamyslieť, ako túto profesiu zatraktívniť. Prísť po troch rokoch s návrhom na zvyšovanie platov je síce pekné, otázka je, čo robili na ministerstve obrany doteraz.

Neprehliadnite

Rovnako na zamyslenie je, prečo dokáže česká armáda do aktívnych

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.