Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SNS zbrane do rúk nepatria

01.02.2019 | Lukáš Kvašňák

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

01.02.2019 | Nemo79

Ono aj 6 mesacna sluzba je blbost. Prve 2-3 mesiace sa ucia pochodovat na prisahu a po prisahe zvysne mesiace sa preflakaju, To nema zmysel. Aby to malo neajaky efekt tak by musela mat vojencina aspon rok mozno rok a pol, co zasa ekonomicky nebude momentalne moc prijatelne.

03.02.2019 | Morris

Ja si myslím, že ako ekonomické periodikum by ste mali zvážiť vyjadrovanie ku záležitostiam, ktorým nerozumiete. Alebo aspoň zvoliť editora, ktorý to napriek neznalosti zvládne.

Pán Kvašňák, keď jeden startup na fundrais kampani vygeneruje 14 euro a druhý 800, tak ten druhý je úspešný?
Nie, je rovnako úplne neúspešný. Trocha som prekvapený, že dávate AČR ako vzor.

Na ZVS nemôžme pozerať optikou SNS, to sa zhodneme. Ale či ZVS má zmysel, alebo nemá, je odborná téma, nie politická. Ak by to bol nezmysel, ako ustráchano píše väčšina mužov v prieskume, asi by neexistovala v krajinách, ktoré sú nám v mnohom vzorom - Rakúsko, či Švajčiarsko. Je pravda, že na rozdiel od nás nie sú v NATO, ale ak sa pozrieme na výdavky väčšiny štátov na obranu, tak možno máme o pomoci zo strany NATO zidealizovanú predstavu. Každopádne Fínsko či Estónsko ZVS má a zároveň je v NATO.

V prvom rade sa vždy treba spoliehať na seba a preto kvitujem reakcie žien v prieskume. Nerobil som štatistiku ale mám pocit, že u žien prevažuje pozitívný názor na istú formu ZVS. Ženy sú často racionálnejšie a uvedomujú si, že ako mäkké ciele potrebujú na ochranu seba a detí mužov, ktorí majú aspň základné znalosti taktiky, narábania so zbraňou, že zvládnu tlak a zlé podmienky.
Žiaľ sú medzi nami muži, ktorí si myslia, že vojna už bude iba v kyberpriestore. Takí by si mali občas pozrieť zábery z 1.000km vzdialenej Ukrajiny.

Určite by ZVS nemala byť vedená takou formou, ako to bolo keď bola zavedená. Ale keď diskutujeme o tom, či ZVS áno, alebo nie, určite nikto normálne nemá snahu vrátiť pôvodný systém.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.