Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Má 180 rokov a cenu do 10 miliárd. Fámy o predaji nekomentuje

Za astronomických takmer 18 miliónov dolárov vydražili na jeseň 2017 v New Yorku najdrahšie náramkové hodinky na svete. Závratná suma za model Rolex Daytona, ktorý nosila americká filmová legenda Paul Newman, však neprekonala majstrovské dielo zhotovené v tridsiatych rokoch 20. storočia. Vreckové hodinky The Henry Graves Jr Supercomplication odklepli na ženevskej aukcii v roku 2014 za rekordných dvadsaťštyri miliónov dolárov.

03.02.2019, 19:00 | Marek Legéň | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Unikátny kúsok pochádza z dielní exkluzívnej značky Patek Philippe, o ktorej sa v brandži špekuluje, že je na predaj. Stoosemdesiatročná firma v rukách rodiny Sternovcov je jedným z posledných nezávislých švajčiarskych výrobcov luxusných hodiniek, ktorí nepatria do širšieho zoskupenia značiek, ako napríklad Swatch alebo Richemont. Ak by sa Patek Philippe skutočne predávala, mohla by sa o ňu rozpútať poriadna bitka.

Keď bankári klebetia

Špekulácie o zmene majiteľa švajčiarskeho hodinárskeho klenotu rozdúchala nemecká privátna banka Berenberg. „Bolo zaujímavé počúvať na chodbách ženevského salónu hodiniek o tom, že Patek Philippe môže byť čoskoro na predaj,“ cituje Bloomberg z jej komentára.

Banka predpokladá, že záujem o švajčiarsku ikonu by mohol prejaviť jeden z najväčších luxusných konglomerátov, ktorý má v portfóliu pomerne skromné zastúpenie hodiniek. Dá sa len odhadovať, že by to mohol byť francúzsky dom Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) alebo Kering.

Neprehliadnite

Patek Philippe reči o tom, že je na predaj, nekomentuje. Ani si z nich nerobí ťažkú hlavu, keďže podobné konštrukcie sa zvyknú objavovať pravidelne v čase konania veľtrhov hodiniek vo Švajčiarsku. Tak trochu si za to môže aj

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy hodinky

Diskusia (0 reakcií)